Davlat rahbari qator davlatlarning elchilaridan ishonch yorliqlarini qabul qildi
K.-J. Tokayev bir qator davlatlar elchilarining ishonch yorliqlarini qabul qildi.
Oqorda qarorgohida to‘rtta davlatning Favqulodda va Muxtor Elchilari tomonidan davlat rahbariga ishonch yorliqlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ishonch yorliqlarini Shvetsiya Qirolligi elchisi E.Pulano, Gruziya elchisi N.Laliashvili, Myanma Ittifoqi Respublikasi elchisi Lvin U va Kipr Respublikasi elchisi K.Yorgallis topshirdi.
K.-J. Tokayev elchilarni mamlakatimizdagi diplomatik missiyasining rasmiy boshlanishi bilan tabrikladi va ularga ikki tomonlama hamkorlikni yanada mustahkamlashda muvaffaqiyatlar tiladi. Prezident Qozog‘iston do‘stona va o‘zaro manfaatli munosabatlarni mustahkamlashga qaratilgan tinchliksevar va ochiq tashqi siyosat yuritayotganini ta’kidladi.
Davlatimiz rahbari diplomatlarni mamlakatimizdagi ezgu missiyasini bajarishda Qozog‘iston hukumati tomonidan har tomonlama qo‘llab-quvvatlanishi va yordam berishiga ishontirdi.
Xulosa qilib aytganda, K.-J. Tokayev elchilarga muvaffaqiyat tiladi hamda ularning davlat rahbarlariga eng ezgu tilaklari va salomlarini yetkazdi.