Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Xavfsizlik kengashining navbatdagi majlisini o‘tkazdi
Prezident Q.-J.Toqayev raisligida Qozog‘iston Respublikasi Xavfsizlik kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Qurolli Kuchlarni yanada rivojlantirish, harbiy xizmatchilarni ijtimoiy ta’minlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Mudofaa vaziri R.Jaqsiliqov va bir qator vakolatli davlat organlari rahbarlarining hisobotlari tinglandi.
Yig‘ilish yakunlari bo‘yicha Xavfsizlik kengashi qo‘shinlarning moddiy-texnik va kadrlar ta’minotini kuchaytirish, harbiy xizmat nufuzini oshirishga qaratilgan qarorlar qabul qildi.

Президент Казахстана провёл заседание Совета Безопасности
Под председательством Президента Казахстана К.-Ж. Токаева состоялось очередное заседание Совета Безопасности Республики Казахстан.
На заседании рассмотрены вопросы дальнейшего развития Вооружённых сил и социального обеспечения военнослужащих.
Заслушаны доклады министра обороны Р. Жаксылыкова и руководителей ряда заинтересованных государственных органов.
По итогам заседания Советом Безопасности приняты решения, направленные на усиление материально-технического и кадрового обеспечения войск, повышение престижа воинской службы.