E.Rahmon Sug‘d viloyatining shahar va tumanlarida bo‘ldi
Tojikiston prezidenti So‘g‘d viloyatiga amaliy tashrifining ikkinchi kunida Devashtich tumanida bir qator ob’ektlarni foydalanishga topshirdi. Devashtich tumanidagi G‘azantarak QFYda E.Rahmon ichimlik suvi tarmog‘ini ishga tushirdi.
Qayd etilishicha, ichimlik suvi tarmog‘i loyihasini amalga oshirish 9 ming aholiga mo‘ljallangan. Natijada G‘azantarak QFYning 6 kvartalida 1910 oila toza ichimlik suvi bilan ta’minlandi.
Eslatib oʻtamiz, loyiha Tojikiston hukumati va “IFAD” xalqaro qishloq xoʻjaligini rivojlantirish jamgʻarmasi mablagʻlari hisobidan bir yil davomida 283,9 ming dollar qiymatida amalga oshirilgan.
Prezidentning mamlakatimizga tashrifi doirasida Devashtich E.Rahmon Pahlavononi Sug'di sport saroyini foydalanishga topshirdi. Qiymati 293,7 ming dollar bo‘lgan ushbu inshoot Tojikiston Respublikasi Oliy Kengashining 16-sessiyasining 30 yilligi munosabati bilan amalga oshirilgan bunyodkorlik ishlari doirasida barpo etildi.
Prezident “Subhiya” gilam to‘qish sexi, “Mevahoi hasorchashma” mas’uliyati cheklangan jamiyati atirgul va quritlarni qayta ishlash va qadoqlash sexini ham foydalanishga topshirdi.