Turkmaniston va Armaniston Yerevanda Turkmaniston madaniyati kunlarini o‘tkazish imkoniyatini muhokama qildi
Turkmanistonning Yerevandagi elchisi M.Ayazov Armaniston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari M.Safaryan bilan uchrashdi.
Tomonlar Armanistonda Turkmaniston madaniyati kunlarini o‘tkazish, turkman shoiri Maxtumquli tavalludining 300 yilligiga bag‘ishlangan tadbirlar, shuningdek, Turkmaniston Tashqi ishlar vazirligining Xalqaro munosabatlar instituti bilan Turkmaniston o‘rtasidagi aloqalarni faollashtirish masalalarini muhokama qildilar. Armaniston Tashqi ishlar vazirligining Diplomatik maktabi.
Bundan tashqari, diplomatlar ikki tomonlama kun tartibining keng doirasi va ikki do‘st davlatning xalqaro tashkilotlardagi hamkorligiga to‘xtalib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: Turkmaniston va Armaniston o‘rtasida diplomatik munosabatlar 1992-yil 9-oktabrda o‘rnatilgan.1994-yil iyul oyida Ashxobodda Armaniston elchixonasi, 1992-yil 8-aprelda Turkmanistonning Yerevanda elchixonasi ochilgan.