Turkmaniston rahbari ijodkorlarga murojaat qildi
Turkmaniston Prezidenti ijod arboblarini Turkmanistonning Mustaqillik kuni, shuningdek, davlat mukofotlari bilan taqdirlangani va “Turkmaniston oltin asri” koʼrik-tanlovida gʼolib boʼlgani bilan tabrikladi.
Davlat rahbari oʼz murojaatida ijodkorlarga, tanlov gʼoliblariga sogʼlik, farovonlik, madaniyat va sanʼat sohasida muvaffaqiyatlar tiladi. Prezident taʼkidlaganidek, yozuvchilar, shoirlar, jurnalistlar, sanʼatkorlar, sozandalar va sanʼatkorlar xalq maʼnaviy qadriyatlarining tashuvchisi va yaratuvchisi boʼlib, mamlakatimiz erishgan yutuqlarni keng targʼib etishga katta hissa qoʼshmoqda.
S.Berdimuhamedov “Turkmaniston oltin asri” koʼrik-tanlovi milliy madaniyat va sanʼat rivojida muhim ahamiyat kasb etishini taʼkidladi. Prezident yaqinda Magʼtimguliy tavalludining 300 yilligiga bagʼishlab eʼlon qilingan “Pähim-payhas ummany Magtimguli Pyragy” tanlovi yoshlarni adabiyot va sanʼatga yaqinlashtirishga xizmat qilishini ham taʼkidladi.

Глава Туркменистана обратился к творческим работникам
Президент Туркменистана поздравил творческих деятелей с Днём независимости Туркменистана, а также с присвоением государственных наград и победой в конкурсе «Türkmeniň Altyn asyry».
В своём обращении Глава государства пожелал творческим деятелям и победителям конкурса здоровья, благополучия и успехов на поприще культуры и искусства. По словам президента, писатели, поэты, журналисты, художники, музыканты и артисты являются носителями и созидателями духовных ценностей народа и вносят большой вклад в популяризацию достижений страны.
С. Бердымухамедов подчеркнул, что конкурс «Türkmeniň Altyn asyry» имеет большое значение для развития национальной культуры и искусства. Также Президент отметил, что объявленный недавно конкурс «Pähim-paýhas ummany Magtymguly Pyragy» в честь 300-летия со дня рождения Махтумкули будет способствовать приобщению молодёжи к литературе и искусству.