K.-J. Toqayev Turkmaniston Mustaqilligi kuni munosabati bilan tabrik telegrammasi yo‘lladi
Davlat rahbari Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov va xalqini Mustaqillik kuni bilan tabrikladi.
“Qozog‘iston Turkmaniston erishayotgan yuksak yutuqlardan chin dildan mamnun bo‘lib, ikki davlat o‘rtasidagi ko‘p asrlik do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va har tomonlama hamkorlik rishtalarini mustahkamlashga katta ahamiyat beradi”,  deyiladi telegrammada.
Prezident Qosim-Jomart Tokayev birgalikdagi sa’y-harakatlar ko‘p qirrali o‘zaro hamkorlikni jadal rivojlantirishga sifatli sur’at bag‘ishlashiga, Qozog‘iston-Turkmaniston strategik sherikligi uchun yangi ufqlarni ochishiga ishonch bildirdi.

К.-Ж. Токаев направил поздравительную телеграмму по случаю Дня независимости Туркменистана
Глава государства поздравил Президента Сердара Бердымухамедова и народ Туркменистана с Днем независимости.
«В Казахстане искренне рады высоким достижениям Туркменистана и придают большое значение упрочению уз многовековой дружбы, добрососедства и всестороннего сотрудничества между двумя государствами», – говорится в телеграмме.
Президент Касым-Жомарт Токаев убежден, что совместные усилия позволят придать качественный импульс динамичному развитию многогранного взаимодействия, открыв новые горизонты казахско-туркменского стратегического партнерства.
Глава государства пожелал Сердару Бердымухамедову успехов в ответственной государственной деятельности, а братскому народу Туркменистана – благополучия и процветания.