Tojikiston Respublikasi Hukumati huzuridagi Turizmni rivojlantirish qoʼmitasi va «Diplomatic world» jurnali oʼrtasida Tojikistonning foydalanilmagan sayyohlik salohiyatini, jumladan, madaniy va tabiiy turizmni eʼtirof etish va tajriba almashish toʼgʼrisida Memorandum imzolandi.
Tojikiston Respublikasi Hukumati huzuridagi Turizmni rivojlantirish qoʼmitasida qoʼmita raisi Kamoliddin Moʼminzoda va «Diplomatic world» jurnali rahbari Barbara Ditrix oʼrtasida uchrashuv boʼlib oʼtdi, unda turizmni rivojlantirish va mamlakat turizm imkoniyatlari boʼyicha hamkorlikni mustahkamlash masalasi muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tomonlar mamlakatning sayyohlik imkoniyatlarini, shu jumladan Tojikistonning tarixiy joylari, ekoturizm imkoniyatlari va boshqa sayyohlik joylarini targʼib qilish va ragʼbatlantirish yoʼnalishidagi hamkorlikni mustahkamlash toʼgʼrisida soʼz yuritdilar.
Tojikiston turizmi taraqqiyoti va imkoniyatlarini nufuzli xalqaro jurnallarda chop etish, targʼib qilish va ragʼbatlantirish sayyohlarning respublikaga eʼtiborini yanada kuchaytirishga xizmat qilishi taʼkidlandi.

Туристические возможности Таджикистана будут опубликованы в журнале «Diplomatic world»
Между Комитетом по развитию туризма при Правительстве Республики Таджикистан и журналом «Diplomatic world» был подписан Меморандум по обмену опытом и признанию неиспользованных туристических мощностей Таджикистана, в том числе культурного и природного туризма.
В Комитете по развитию туризма при Правительстве Республики Таджикистан состоялась встреча председателя Комитета Камолиддина Муминзода с руководителем журнала «Diplomatic world» Барбарой Дитрих, в ходе которой был обсужден вопрос укрепления сотрудничества в направлении продвижения и пропаганды туристических возможностей страны.
В ходе встречи стороны высказались об укреплении сотрудничества в направлении продвижения и поощрения туристических возможностей страны, в том числе исторических мест, возможностей экологического туризма и другой туристической привлекательности Таджикистана.
Было подчёркнуто, что издание, продвижение и поощрение прогресса и возможностей туризма Таджикистана в авторитетных международных журналах может способствовать большему привлечению внимания туристов к республике.