Tomonlar siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlik masalalarini muhokama qilib, ikki tomonlama aloqalarni kengaytirish, turli darajadagi o'zaro tashriflarni tashkil etish, shuningdek, shartnomaviy-huquqiy bazani kengaytirish muhimligini qayd etdilar.
Savdo-iqtisodiy aloqalarni faollashtirishdan o'zaro manfaatdorlik ta'kidlandi, Qirg'iziston uchun “Yevropa Ittifoqining umumiy imtiyozlar tizimi” maqomini inobatga olgan holda, Qirg'iziston eksportining Yevropa bozoriga chiqishiga xizmat qilishi mumkin bo'lgan Latviyaning alohida geografik joylashuvi qayd etildi. ”
Maslahatlashuvlar mavzularidan biri migratsiya va konsullik huquqiy masalalari bo'ldi. B.Jusupov Yevropa davlatlarida mehnat migratsiyasi va ta'lim sohasiga qiziqish ortib borayotganini qayd etib, viza tartib-taomillarini soddalashtirish, shuningdek, umumiy Yevropa ta'lim dasturi doirasida ham, ikki tomonlama asosda ham stipendiyalar taqdim etish imkoniyatlarini ko'rib chiqish so'rovini bildirdi.