27 yil ichida Qirg'izistonda yo'l qurilishidan xorijiy kompaniyalarning foydasi taxminan 330 million dollarni tashkil etdi
Xalqaro qurilish shartnomasining 27 yillik faoliyati davomida 47 pudratchi tanlab olindi, ulardan ikkitasi mahalliy va mahalliy kompaniyalar bilan chuqur ta'mirlash uchun 18 ta shartnoma imzolandi.
Qurilish-ta'mirlash ishlarining hajmi va sifati ustidan texnik nazoratni amalga oshirish uchun 37 ta maslahat kompaniyasi yollandi, ulardan 2 tasi mahalliy kompaniyalar, ulardan biri "Qirg'iziston transport loyihasi"davlat korxonasi.
27 yil ichida xorijiy kompaniyalarning umumiy taxminiy foydasi hozirgi dollar kursi bo'yicha taxminan 330 million dollar yoki 28 milliard so'mni tashkil etadi.
Yo'l qurilishiga investitsiyalarning o'rtacha rentabelligi 12 yildan 20 yilgacha.
Ma'lum bo'lishicha, so'nggi yillarda malakali kadrlar – muhandislar, dizaynerlar, mexanizatorlar, uskunalar operatorlari qo'shni mamlakatlarga ko'chib ketishgan.