Tojikiston va Germaniya atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi bo'yicha hamkorlikni kuchaytirmoqda
Dushanbe shahrida Tojikiston Respublikasi hukumati huzuridagi atrof-muhitni muhofaza qilish qo'mitasi raisi Bahodur Sheralizodning Germaniyaning Tojikistondagi elchisi York Shugraf bilan uchrashuvi chog'ida Tojikiston va Germaniyaning atrof-muhitni muhofaza qilish sohasidagi hamkorligini mustahkamlash muhokama qilindi.
Tomonlar xilma-xillik biologik va iqlim o'zgarishi bilan bog'liq masalalarni ham muhokama qildilar.
Tojikiston Respublikasi hukumati huzuridagi atrof-muhitni muhofaza qilish qo'mitasi raisi qo'riqlanadigan hududlar mutaxassislari va texnik jihozlarining salohiyatini mustahkamlash borasidagi hamkorlik to'g'risida fikr bildirdi.

Таджикистан и Германия укрепляют сотрудничество в области охраны окружающей среды и изменения климата
В Душанбе в ходе встречи Председателя Комитета по охране окружающей среды при Правительстве Республики Таджикистан Баходура Шерализода с Послом Германии в Таджикистане Йорком Шуграфом обсуждено укрепление сотрудничества Таджикистана и Германии в области охраны окружающей среды.
Стороны также обсудили вопросы, связанные с биоразнообразием и изменением климата.
Председатель Комитета по охране окружающей среды при Правительстве Республики Таджикистан поделился мнением о сотрудничестве в направлении укрепления потенциала специалистов и технического оборудования охраняемых территорий.