"Qozog‘iston Respublikasining 2025 yilgi qishloq xo‘jaligini milliy aholi ro‘yxatiga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish bilan bog‘liq tashkiliy-yo‘riqnoma masalalarini hal etish uchun maxsus komissiya tuzilsin", - deyiladi bosh vazir Alixon Smailov farmoyishida.
Nizomga ko‘ra, maxsus komissiya Vazirlar Mahkamasi huzuridagi maslahat-yig‘in organi bo‘lib, uning faoliyatidan maqsad 2025 yilda qishloq xo‘jaligini davlat ro‘yxatiga olishga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish jarayonida yuzaga keladigan tashkiliy masalalar va muammolarni hal etishdan iborat.
"Komissiyaning vazifasi Qozog‘iston Respublikasining 2025 yilda qishloq xo‘jaligini milliy aholi ro‘yxatini tashkil etish va o‘tkazish jarayonida yuzaga keladigan tashkiliy-yo‘riqnomaviy masalalarni hal etish bo‘yicha takliflar ishlab chiqishdan iborat.", deyiladi hujjatda.
Hukumat aholini ro'yxatga olish Qozog'istondagi "qishloq xo'jaligining holati to'g'risida to'liq va ob'ektiv tasvirni" taqdim etishini kutmoqda.