Tojikiston Respublikasi Prezidenti E. Rahmonning 2023-yilda Xorog ' shahriga qilgan ish safari doirasida foydalanishga topshirilgan sanoat korxonalari faoliyati bilan tanishish chog'ida ushbu korxonalar rahbariyatiga eksportga yo'naltirilgan mahsulotlar ishlab chiqarishni yanada kengaytirish bo'yicha ko'rsatmalar berildi.
Xoroga shahridagi sanoat parki negizida Tojikiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligini nishonlash doirasida mahalliy tadbirkorlar tomonidan tashkil etiladigan yangi sanoat korxonalari loyihasi taqdim etildi.
Yaqin kelajakda dorivor o'simliklar, mebellardan dori-darmon ishlab chiqaradigan korxonalar qurilishi va foydalanishga topshirilishi haqida xabar berildi.yog ' qayta ishlash korxonalari, go'shtni qayta ishlash va kolbasa ishlab chiqarish, sutni qayta ishlash, sut mahsulotlari va qurilish materiallari ishlab chiqarish.