Dushanbeda "Sog'lom millat"loyihasining boshlanishini muhokama qilindi
"Sog'lom millat" loyihasi amalga oshirilishi munosabati bilan Tojikiston Respublikasi sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vaziri D. Abdullozoda Jahon banki missiyasi bilan uchrashdi.
Ushbu bankni moliyalashtirishda respublikada sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish sohasida bir nechta loyihalar muvaffaqiyatli amalga oshirilganligi qayd etildi, bu bankning Tojikiston Respublikasi hukumati, ayniqsa mamlakat sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi bilan o'zaro manfaatli hamkorligining belgisidir.
"Sog'lom millat" loyihasi "Tojikiston Respublikasining 2030 yilgacha bo'lgan davrda sog'liqni saqlash milliy strategiyasi" ni amalga oshirish doirasida ishlab chiqilgan bo'lib, uning maqsadi mamlakat aholisi uchun tibbiy xizmatlar darajasi va sifatini yanada oshirishdir.

The launch of the Healthy Nation Project was discussed in Dushanbe
The Minister of Health and Social Protection of the Republic of Tajikistan D.Abdullozoda met with the World Bank mission on the occasion of the launch of the Healthy Nation Project.
It was noted that with the financing of this bank several projects in the sphere of health care and social protection of the population were successfully implemented in the republic, which is a sign of mutually beneficial cooperation of the bank with the Government of the Republic of Tajikistan, especially with the Ministry of Health and Social Protection of the population of the country.
The project "Healthy Nation" was developed within the framework of implementation of the "National Health Protection Strategy of the Republic of Tajikistan for the period up to 2030", its goal is to further improve the level and quality of medical services for the population of the country.