Dushanbeda "Sog'lom millat"loyihasining boshlanishini muhokama qilindi
"Sog'lom millat" loyihasi amalga oshirilishi munosabati bilan Tojikiston Respublikasi sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vaziri D. Abdullozoda Jahon banki missiyasi bilan uchrashdi.
Ushbu bankni moliyalashtirishda respublikada sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish sohasida bir nechta loyihalar muvaffaqiyatli amalga oshirilganligi qayd etildi, bu bankning Tojikiston Respublikasi hukumati, ayniqsa mamlakat sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi bilan o'zaro manfaatli hamkorligining belgisidir.
"Sog'lom millat" loyihasi "Tojikiston Respublikasining 2030 yilgacha bo'lgan davrda sog'liqni saqlash milliy strategiyasi" ni amalga oshirish doirasida ishlab chiqilgan bo'lib, uning maqsadi mamlakat aholisi uchun tibbiy xizmatlar darajasi va sifatini yanada oshirishdir.

В Душанбе обсудили начало реализации Проекта «Здоровая нация»
В связи с началом реализации Проекта «Здоровая нация» Министр здравоохранения и социальной защиты населения Республики Таджикистан Д.Абдуллозода встретился с миссией Всемирного банка.
Было отмечено, что при финансировании этого банка в республике успешно реализовано несколько проектов в сфере здравоохранения и социальной защиты населения, что является признаком взаимовыгодного сотрудничества банка с Правительством Республики Таджикистан, особенно с Министерством здравоохранения и социальной защиты населения страны.
Проект «Здоровая нация» разработан в рамках реализации «Национальной стратегии охраны здоровья Республики Таджикистан на период до 2030 года», его целью является дальнейшее повышение уровня и качества медицинских услуг для населения страны.