Dushanbeda "Sog'lom millat"loyihasining boshlanishini muhokama qilindi
"Sog'lom millat" loyihasi amalga oshirilishi munosabati bilan Tojikiston Respublikasi sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vaziri D. Abdullozoda Jahon banki missiyasi bilan uchrashdi.
Ushbu bankni moliyalashtirishda respublikada sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish sohasida bir nechta loyihalar muvaffaqiyatli amalga oshirilganligi qayd etildi, bu bankning Tojikiston Respublikasi hukumati, ayniqsa mamlakat sog'liqni saqlash va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi bilan o'zaro manfaatli hamkorligining belgisidir.
"Sog'lom millat" loyihasi "Tojikiston Respublikasining 2030 yilgacha bo'lgan davrda sog'liqni saqlash milliy strategiyasi" ni amalga oshirish doirasida ishlab chiqilgan bo'lib, uning maqsadi mamlakat aholisi uchun tibbiy xizmatlar darajasi va sifatini yanada oshirishdir.
Shuningdek, tomonlar "sog'lom millat" loyihasining turli yo'nalishlari bo'yicha fikr almashdilar.