Vazirlar Mahkamasi rahbari A. Japarovning Moskvaga ishchi tashrifi bo'lib o'tdi
Vazirlar Mahkamasi raisi A. Japarovning Moskvaga ishchi tashrifi bo'lib o'tdi, uning doirasida Rossiya federatsiyasi hukumati raisi M. Mishustin va Rossiya federatsiyasi hukumati raisining o'rinbosari – savdo-iqtisodiy, ilmiy-texnikaviy va gumanitar hamkorlik bo'yicha qirg'iz-russ hukumatlararo komissiyasining hamraisi A. Overchuk bilan uchrashuvlar bo'lib o'tdi.
Ushbu uchrashuvlar davomida tomonlar ko'p qirrali Qirg'iziston-Rossiya hamkorligining ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalarni muhokama qildilar.
Shuningdek, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni faollashtirish, ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayonida "soatlarni tekshirish", savdo-iqtisodiy, ilmiy-texnikaviy va gumanitar hamkorlik bo'yicha qirg'iz-Rossiya hukumatlararo komissiyasining 25-Majlisi va 11-qirg'iz-Rossiya mintaqalararo konferensiyasini o'tkazish sanalari kelishib olindi.

Head of the Cabinet of Ministers A. Japarov paid a working visit to Moscow.
Chairman of the Cabinet of Ministers A. Japarov paid a working visit to Moscow, during which he met with Chairman of the Government of the Russian Federation M. Mishustin and Deputy Chairman of the Government of the Russian Federation - Co-Chairman of the Intergovernmental Kyrgyz-Russian Commission on Trade, Economic, Scientific, Technical and Humanitarian Cooperation A. Overchuk.
During these meetings, the parties discussed topical issues on the bilateral agenda of multifaceted Kyrgyz-Russian co-operation.
They also outlined plans to intensify trade, economic and investment cooperation, "checked the clock" on the implementation of previously reached agreements, agreed on the dates of the 25th meeting of the Intergovernmental Kyrgyz-Russian Commission on Trade, Economic, Scientific, Technical and Humanitarian Cooperation and the 11th Interregional Kyrgyz-Russian Conference.