Vazirlar Mahkamasi rahbari A. Japarovning Moskvaga ishchi tashrifi bo'lib o'tdi
Vazirlar Mahkamasi raisi A. Japarovning Moskvaga ishchi tashrifi bo'lib o'tdi, uning doirasida Rossiya federatsiyasi hukumati raisi M. Mishustin va Rossiya federatsiyasi hukumati raisining o'rinbosari – savdo-iqtisodiy, ilmiy-texnikaviy va gumanitar hamkorlik bo'yicha qirg'iz-russ hukumatlararo komissiyasining hamraisi A. Overchuk bilan uchrashuvlar bo'lib o'tdi.
Ushbu uchrashuvlar davomida tomonlar ko'p qirrali Qirg'iziston-Rossiya hamkorligining ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalarni muhokama qildilar.
Shuningdek, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni faollashtirish, ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayonida "soatlarni tekshirish", savdo-iqtisodiy, ilmiy-texnikaviy va gumanitar hamkorlik bo'yicha qirg'iz-Rossiya hukumatlararo komissiyasining 25-Majlisi va 11-qirg'iz-Rossiya mintaqalararo konferensiyasini o'tkazish sanalari kelishib olindi.

Состоялся рабочий визит главы кабмина А. Жапарова в Москву
Состоялся рабочий визит председателя кабинета министров А.Жапарова в Москву, в рамках которого состоялись встречи с председателем правительства Российской Федерации М.Мишустиным и заместителем председателя правительства Российской Федерации – сопредседателем Межправительственной кыргызско-российской комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и гуманитарному сотрудничеству А.Оверчуком.
В ходе указанных встреч стороны обсудили актуальные вопросы двусторонней повестки дня многопланового кыргызско-российского сотрудничества.
Также намечены планы по активизации торгово-экономического и инвестиционного взаимодействия, «сверили часы» по ходу реализации достигнутых ранее договоренностей, согласовали даты проведения 25-го заседания межправительственной кыргызско-российской комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и гуманитарному сотрудничеству и 11-й Межрегиональной кыргызско-российской конференции.