Jalolobod, Оsh va Karakol shaharlarida aholi tomonidan yaxshi o'zgarishlar yuz berdi, dedi Vazirlar Mahkamasi raisi A. Japarov viloyatlarda prezidentning vakolatli vakillari bilan uchrashuvda.
Uning so'zlariga ko'ra, har bir mintaqada tarixiy ko'rsatkichlar bo'lishi kerak. O'shandan beri orqaga qaytish yo'q, dedi u.
Narin viloyati va TYuP tumanida ma'muriy-hududiy islohotlar doirasida pilot rejimda yaxshi ishlar boshlandi.
Mamlakat bo'ylab, ta'lim vazirligi ma'lumotlariga ko'ra, jami 140 ta maktab va bolalar bog'chalari qurilgan, yana 19 ta maktab va 8 ta bolalar bog'chalari kapital ta'mirlandi.
Vazirlar Mahkamasi rahbari o'z o'rinbosarlari va ma'muriyat xodimlarini har bir tuman bo'yicha ko'rsatkichlarni mustahkamlashga chaqirdi va "oqim bilan bormaslik"uchun ayil okmota.

Head of the Cabinet of Ministers: 3 cities of the country have undergone good changes, which were felt by the population
The cities of Jalal-Abad, Osh and Karakol have seen good changes felt by the population, Cabinet of Ministers Chairman A. Japarov said at a meeting with presidential plenipotentiaries in the regions.
Each region should have historical indicators, he said. Since then, there is no turning back, he said.
In Naryn oblast and Tyup rayon, good works have started in pilot mode within the framework of administrative-territorial reform.
Across the country, according to the Ministry of Education, a total of 140 schools and kindergartens have been built, and another 19 schools and 8 kindergartens have undergone overhaul.
The head of the Cabinet of Ministers called on his deputies and employees of the Administration to fix the indicators for each district and aiyl okmotu in order "not to go with the flow".