Jalolobod, Оsh va Karakol shaharlarida aholi tomonidan yaxshi o'zgarishlar yuz berdi, dedi Vazirlar Mahkamasi raisi A. Japarov viloyatlarda prezidentning vakolatli vakillari bilan uchrashuvda.
Uning so'zlariga ko'ra, har bir mintaqada tarixiy ko'rsatkichlar bo'lishi kerak. O'shandan beri orqaga qaytish yo'q, dedi u.
Narin viloyati va TYuP tumanida ma'muriy-hududiy islohotlar doirasida pilot rejimda yaxshi ishlar boshlandi.
Mamlakat bo'ylab, ta'lim vazirligi ma'lumotlariga ko'ra, jami 140 ta maktab va bolalar bog'chalari qurilgan, yana 19 ta maktab va 8 ta bolalar bog'chalari kapital ta'mirlandi.
Vazirlar Mahkamasi rahbari o'z o'rinbosarlari va ma'muriyat xodimlarini har bir tuman bo'yicha ko'rsatkichlarni mustahkamlashga chaqirdi va "oqim bilan bormaslik"uchun ayil okmota.

Глава Кабмина: В 3 городах страны произошли хорошие изменения, которые ощутило население
В городах Жалал-Абад, Ош и Каракол произошли хорошие изменения, которые ощутило население, сказал председатель Кабинета министров А.Жапаров на совещании с полномочными представителями президента в областях.
По его словам, в каждом регионе должны быть исторические показатели. С этих пор нет пути назад, сказал он.
В Нарынской области и Тюпском районе хорошие работы начались в пилотном режиме в рамках административно-территориальной реформы.
По стране, по данным Минобразования, всего построено 140 школ и детсадов, еще 19 школ и 8 детсадов прошли капремонт.
Глава Кабмина призвал своих заместителей и сотрудников Администрации закрепить показатели по каждому району и айыл окмоту, чтобы «не плыть по течению».