Japarov uch yil davomida ijro etuvchi hokimiyat ishining natijalari haqida gapirdi. Bundan tashqari, u Vazirlar Mahkamasining bu yilgi rejalari haqida ham xabar berdi.
"Bu yil ishimizning asosiy yo'nalishi mintaqaning iqtisodiy rivojlanishiga turtki berishi kerak bo'lgan ma'muriy — hududiy islohotdir. Bu yil, shuningdek, qara-Qirg'iziston avtonom viloyati tashkil etilganining 100 yilligi munosabati bilan har bir viloyatda 100 ta keng ko'lamli va iqtisodiy ahamiyatga molik tadbirlarni o'tkazish zarur", — dedi A. Japarov.
Japarovning ta'kidlashicha, bu yil 250 mingta ish o'rni yaratish barcha davlat idoralari rahbarlari uchun ustuvor vazifa bo'lishi kerak.
Shuningdek, u mintaqalardagi ishlab chiqarish korxonalarini qayta tiklash bo'yicha ishlarni faollashtirishni va ichki daromad xizmatiga ularni etarli miqdordagi kassa mashinalari bilan ta'minlashni buyurdi.