Prezidentga futbol akademiyasida 5 yoshdan 12 yoshgacha bo'lgan 1000 nafar bolaga murabbiylik qilish rejalashtirilganligi haqida xabar berildi.
«Footlab» - bu sport, oilaviy dam olish va bolalar va kattalar o'rtasida turnirlar o'tkazish uchun interaktiv futbol maydonchasi.
Almatining "Footlab" kompaniyasi portugal franchayzi bo'lib, Lissabonda bosh ofisiga ega. Ushbu loyihani taniqli portugaliyalik futbolchilar ruy Kosta va Krishtianu Ronaldu 7egend innovatsion kompaniyasi bilan birgalikda yaratdilar. Loyihaga xususiy investitsiyalar 1,5 mlrd.
Prezident mas'ul organlarga bolalar sport loyihasini rivojlantirish uchun yer uchastkasini ajratishda yordam berishni buyurdi va Ostona shahrida shunga o'xshash futbol markazini qurish tashabbusini qo'llab-quvvatladi.

The head of state visited the «Footlab» football centre
The programme of K.-J.Tokayev's working trip to Almaty was opened by acquaintance with the activities of the football centre Footlab.
The President was informed that the football academy plans to train up to 1,000 children from 5 to 12 years old.
"Footlab" is an interactive football playground for sports fans, family recreation and organisation of tournaments among children and adults.
"Footlab Almaty is a Portuguese franchise, headquartered in Lisbon. This project was created by famous Portuguese footballers Rui Costa and Cristiano Ronaldo together with the innovative company 7EGEND. Private investment in the project totalled more than 1.5 billion tenge.
The President instructed the responsible authorities to assist in allocating a land plot for the development of the children's sports project and supported the initiative to build a similar football centre in Astana.