Prezident E. Rahmon Qirg'iziston tashqi ishlar vaziri J. Kulubayev bilan uchrashuv o'tkazdi
Tojikiston Respublikasi Prezidenti E.Rahmon Dushanbega rasmiy tashrif bilan kelgan Qirg‘iziston Respublikasi tashqi ishlar vaziri J.Kuluboyev bilan uchrashdi.
Suhbat davomida Tojikiston-Qirg'iziston munosabatlari va ularning rivojlanish istiqbollari masalalari muhokama qilindi.
Shu nuqtai nazardan, Davlat rahbari ko'p asrlik do'stlik rishtalari va yaxshi qo'shnichilik tamoyillariga asoslangan siyosiy muloqotni yanada faol rivojlantirish va ikki mamlakat munosabatlarida ishonch muhitini mustahkamlash muhimligini ta'kidladi.
Ta'kidlanishicha, o'tgan to'rt oy ichida tomonlar davlat chegarasi liniyasining 196 kilometrlik tartibini loyihalash va ish tavsifini kelishib oldilar va hozirgi kunga kelib, umuman olganda, uning o'tishining deyarli 90 foizini tavsiflash yakunlandi.
Shuningdek, transchegaraviy daryolarning suv resurslaridan birgalikda foydalanish, ikki mamlakat o'rtasidagi savdo–iqtisodiy, parlament va boshqa aloqalarni kengaytirish masalalari ko'rib chiqildi. Uchrashuv davomida mintaqaviy va xalqaro xarakterdagi alohida mavzular ham ko'rib chiqildi.