Qozog'iston rahbari "Kazatomprom Milliy atom kompaniyasi "AJ boshqaruvi raisi M. Yusupovni qabul qildi
K.-J. Tokayev "Kazatomprom" ning 2023 yildagi faoliyati natijalari, shuningdek kompaniyaning qisqa va o'rta muddatli istiqboldagi maqsadlari va rejalari to'g'risidagi hisobotni eshitdi.
- Yusupovning xabar berishicha, 2023 yilda Trans-Kaspiy xalqaro transport yo'nalishi bo'yicha uran mahsulotlarini tashish ulushi sezilarli darajada oshgan. Qozog'istondan G'arb mamlakatlariga uranning barcha jo'natmalarining 64 foizi ushbu tranzit yo'lak orqali tashilgan.
Davlatimiz rahbariga "Kazatomprom" kompaniyalar guruhining amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalari, shuningdek, hududlarni rivojlantirish va qo'llab-quvvatlashga qaratilgan ijtimoiy ahamiyatga molik loyihalar haqida ma'lumot berildi.
Shuningdek, prezidentga mineral-xomashyo bazasini kengaytirish va to'ldirish bo'yicha ishlar haqida xabar berildi.
Uchrashuv yakunida davlatimiz rahbari "Kazatomprom"ishining samaradorligini oshirish bo'yicha bir qator aniq topshiriqlar berdi.