K.-J. Tokayev "Kazatomprom" ning 2023 yildagi faoliyati natijalari, shuningdek kompaniyaning qisqa va o'rta muddatli istiqboldagi maqsadlari va rejalari to'g'risidagi hisobotni eshitdi.
- Yusupovning xabar berishicha, 2023 yilda Trans-Kaspiy xalqaro transport yo'nalishi bo'yicha uran mahsulotlarini tashish ulushi sezilarli darajada oshgan. Qozog'istondan G'arb mamlakatlariga uranning barcha jo'natmalarining 64 foizi ushbu tranzit yo'lak orqali tashilgan.
Davlatimiz rahbariga "Kazatomprom" kompaniyalar guruhining amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalari, shuningdek, hududlarni rivojlantirish va qo'llab-quvvatlashga qaratilgan ijtimoiy ahamiyatga molik loyihalar haqida ma'lumot berildi.
Shuningdek, prezidentga mineral-xomashyo bazasini kengaytirish va to'ldirish bo'yicha ishlar haqida xabar berildi.
Uchrashuv yakunida davlatimiz rahbari "Kazatomprom"ishining samaradorligini oshirish bo'yicha bir qator aniq topshiriqlar berdi.

The Head of Kazakhstan received M. Yusupov, Chairman of the Board of National Atomic Company Kazatomprom JSC
K.-J. Tokayev heard a report on Kazatomprom's performance results for 2023, as well as the company's goals and plans in the short and medium term.
The President was informed that by the end of 2023 the production and sales of uranium products amounted to more than 21 and 18 thousand tons respectively.
- Yusupov reported that the share of uranium product shipments along the Trans-Caspian International Transportation Route in 2023 increased significantly. 64% of all uranium shipments from Kazakhstan to Western countries were transported via this transit corridor.
The head of state was briefed on investment projects being implemented by Kazatomprom Group of Companies, as well as on socially significant projects aimed at developing and supporting the regions.
The President was also briefed on the work to expand and replenish the mineral resource base.
Following the meeting, the Head of State gave a number of specific instructions to improve the efficiency of Kazatomprom.