Ashxobod va Jakarta biznes aloqalarini o'rnatmoqda
Turkmaniston va Indoneziya savdo-sanoat palatalari ikki mamlakatning ixtisoslashgan tuzilmalari o'rtasida samarali aloqa o'rnatish maqsadida onlayn biznes uchrashuvini o'tkazdi.
Maslahatlashuvlarda "Turkmanximiya" davlat konserni, Turkmaniston sanoatchilar va tadbirkorlar uyushmasi, Indoneziyaning Ashxoboddagi elchixonasi vakillari ham ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida tomonlar savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirishda sa'y-harakatlarni birlashtirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va biznes hamjamiyatlari va ikki davlatning ekspert doiralari o'rtasida o'zaro manfaatli aloqalarni faollashtirish imkoniyatlari to'g'risida fikr almashdilar.
Investitsiyalar, eksport-import faoliyati sohasidagi hamkorlik masalalari yuzasidan muloqotni davom ettirishga iqtisodiy va ijtimoiy yo'nalishdagi qo'shma Kongress-ko'rgazma tadbirlari yordam beradi.