Davlat rahbari Eron Islom Respublikasi Prezidentiga tabrik telegrammasi yo‘lladi
K.-J. Tokayev Qozog‘iston xalqi va shaxsan o‘z nomidan Ibrohim Raisi va butun Eron xalqini milliy bayram – Islom inqilobi kuni bilan tabrikladi.
– Bugun ishonchli siyosiy poydevor va barqaror iqtisodiyotga ega mamlakatingiz xalqaro hamjamiyatning nufuzli a’zosi hisoblanadi. Sizning rahbarligingizda milliy birlik va hamjihatlik g‘oyasini targ‘ib qilgan Eron yuksak maqsad va marralarga erishish yo‘lida davom etishini tilayman. Mamlakatingiz Qozog‘istonning Kaspiy mintaqasidagi asosiy hamkorlaridan biridir. “Ishonchim komilki, anʼanaviy doʻstlik va siyosiy muloqot munosabatlari bundan buyon ham ikki mamlakat oʻrtasidagi oʻzaro manfaatli savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar hamkorlikni mustahkamlash uchun mustahkam asos boʻlib xizmat qiladi”.
Davlat rahbari Ibrohim Raisiga mas’uliyatli faoliyatida muvaffaqiyatlar, do‘st Eron xalqiga esa farovonlik va farovonlik tiladi.

Глава государства направил поздравительную телеграмму Президенту Исламской Республики Иран
К.-Ж. Токаев от имени казахстанцев и от себя лично поздравил Ибрахима Раиси и весь иранский народ с общенациональным праздником – Днем Исламской революции.
«Сегодня Ваша страна, обладая надежным политическим фундаментом и стабильной экономикой, является авторитетным членом международного сообщества. Желаю, чтобы под Вашим руководством Иран, провозгласивший идею национального единства и сплоченности, продолжил путь к достижению высоких целей и задач. Ваша страна является одним из ключевых партнеров Казахстана в Каспийском регионе. Убежден, что традиционные узы дружбы и политический диалог и впредь будут служить прочной основой для укрепления взаимовыгодного торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества двух стран».
Глава государства пожелал Ибрахиму Раиси успехов в его ответственной деятельности, а дружественному иранскому народу – благополучия и процветания.