Prezident Sadir Japarov Dubayga keldi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bugun, 12-fevral kuni amaliy tashrif bilan Dubayga (Birlashgan Arab Amirliklari) keldi.
Davlat rahbarining samolyoti Al-Maktum xalqaro aeroportiga qo‘ndi.
Prezident Sadir Japarovni BAA Ta’lim vaziri Ahmad Belhul Al-Falasiy kutib oldi.
Eslatib oʻtamiz, davlat rahbari Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad bin Zoid Ol Nahayonning taklifiga binoan Dubay shahrida boʻlib oʻtadigan Jahon hukumati sammitida ishtirok etadi.
Bundan tashqari, Prezident Sadir Japarov BAA rahbariyati va Amirlik kompaniyalari vakillari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazib, ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qiladi.

Президент Садыр Жапаров прибыл в г. Дубай
Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров сегодня, 12 февраля, прибыл с рабочим визитом в г. Дубай (Объединенные Арабские Эмираты).
Борт Главы государства приземлился в международном аэропорту «Аль-Мактум».
Президента Садыра Жапарова встретил министр образования ОАЭ Ахмад Белхул Аль-Фаласи.
Напомним, что Глава государства по приглашению Президента Объединенных Арабских Эмиратов шейха Мухаммада бин Заеда Аль Нахайяна примет участие во Всемирном Правительственном Саммите, который состоится в г. Дубай.
Кроме того, Президент Садыр Жапаров проведет ряд встреч с руководством ОАЭ и представителями эмиратских компаний для обсуждения вопросов двустороннего сотрудничества.