Prezident Sadir Japarov Dubayga keldi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bugun, 12-fevral kuni amaliy tashrif bilan Dubayga (Birlashgan Arab Amirliklari) keldi.
Davlat rahbarining samolyoti Al-Maktum xalqaro aeroportiga qo‘ndi.
Prezident Sadir Japarovni BAA Ta’lim vaziri Ahmad Belhul Al-Falasiy kutib oldi.
Eslatib oʻtamiz, davlat rahbari Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad bin Zoid Ol Nahayonning taklifiga binoan Dubay shahrida boʻlib oʻtadigan Jahon hukumati sammitida ishtirok etadi.
Bundan tashqari, Prezident Sadir Japarov BAA rahbariyati va Amirlik kompaniyalari vakillari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazib, ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qiladi.

President Sadyr Japarov arrived in Dubai
President of the Kyrgyz Republic Sadyr Japarov today, February 12, arrived on a working visit to Dubai (United Arab Emirates).
The Head of State's plane landed at Al Maktoum International Airport.
President Sadyr Japarov was met by UAE Minister of Education Ahmad Belhoul Al-Falasi.
Let us recall that the Head of State, at the invitation of the President of the United Arab Emirates, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, will take part in the World Government Summit, which will be held in Dubai.
In addition, President Sadyr Japarov will hold a series of meetings with the leadership of the UAE and representatives of Emirati companies to discuss issues of bilateral cooperation.