Turkmaniston prezidenti Eron rahbarini milliy bayram bilan tabrikladi
Turkmaniston Prezidenti S.Berdimuhamedov Eron Prezidenti S.Ibrohim Raisi nomiga ushbu mamlakatda Inqilob kuni nishonlanishi munosabati bilan tabrik telegrammasini yo‘lladi.
Murojaatnomasida Turkmaniston rahbari xalqi, hukumati va shaxsan o‘zi nomidan qardosh Eron xalqiga farovonlik va gullab-yashnashni tilagan. Ikki davlat oʻrtasidagi doʻstona munosabatlar muhimligini taʼkidlab, yaxshi qoʻshnichilik anʼanalariga asoslangan koʻp qirrali hamkorlikni yanada mustahkamlashga tayyor ekanini bildirdi.
Bundan tashqari, Turkmaniston prezidenti eronlik hamkasbiga mustahkam sog‘lik, baxt va shaxsiy farovonlik tiladi. U mamlakatlar o‘rtasidagi iliq aloqalar bundan keyin ham muvaffaqiyatli rivojlanib borishiga ishonch bildirdi.

President of Turkmenistan congratulates the head of Iran on the national holiday
President of Turkmenistan S. Berdimuhamedov sent a telegram of congratulations to the President of Iran S. Ebrahim Raisi on the occasion of Revolution Day celebrations in that country.
In his message, the head of Turkmenistan on behalf of the people, government and himself expressed sincere wishes of well-being and prosperity to the brotherly Iranian people. He emphasized the importance of friendly relations between the two states and expressed readiness to further strengthen multifaceted cooperation based on the traditions of good-neighborliness.
In addition, the President of Turkmenistan wished his Iranian counterpart good health, happiness and personal well-being. He expressed confidence that the warm ties between the countries will continue to develop successfully.