Turkmaniston prezidenti Eron rahbarini milliy bayram bilan tabrikladi
Turkmaniston Prezidenti S.Berdimuhamedov Eron Prezidenti S.Ibrohim Raisi nomiga ushbu mamlakatda Inqilob kuni nishonlanishi munosabati bilan tabrik telegrammasini yo‘lladi.
Murojaatnomasida Turkmaniston rahbari xalqi, hukumati va shaxsan o‘zi nomidan qardosh Eron xalqiga farovonlik va gullab-yashnashni tilagan. Ikki davlat oʻrtasidagi doʻstona munosabatlar muhimligini taʼkidlab, yaxshi qoʻshnichilik anʼanalariga asoslangan koʻp qirrali hamkorlikni yanada mustahkamlashga tayyor ekanini bildirdi.
Bundan tashqari, Turkmaniston prezidenti eronlik hamkasbiga mustahkam sog‘lik, baxt va shaxsiy farovonlik tiladi. U mamlakatlar o‘rtasidagi iliq aloqalar bundan keyin ham muvaffaqiyatli rivojlanib borishiga ishonch bildirdi.

Президент Туркменистана поздравил главу Ирана с национальным праздником
Президент Туркменистана С. Бердымухамедов направил телеграмму с поздравлениями Президенту Ирана С.Эбрахиму Раиси по случаю празднования в этой стране Дня революции.
В своем послании глава Туркменистана от имени народа, правительства и от себя лично выразил искренние пожелания благополучия и процветания братскому иранскому народу. Он подчеркнул важность дружеских отношений между двумя государствами и заявил о готовности к дальнейшему укреплению многогранного сотрудничества, основанного на традициях добрососедства.
Кроме того, Президент Туркменистана пожелал своему иранскому коллеге крепкого здоровья, счастья и личного благополучия. Он высказал уверенность, что теплые связи между странами будут и дальше успешно развиваться.