Prezident S.Japarov BAA vitse-prezidenti, Bosh vaziri, Dubay hokimi Muhammad bin Roshid Ol Maktumni qabul qildi
13-fevral kuni Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti S.Japarov Dubay (Birlashgan Arab Amirliklari) shahrida bo‘lib o‘tayotgan Butunjahon hukumatlar sammiti doirasida BAA vitse-prezidenti, Bosh vaziri, Dubay hukmdori Muhammad bin Rashid bilan uchrashdi. Al Maktum.
Suhbat chog‘ida Qirg‘iziston va Birlashgan Arab Amirliklari o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli ikki tomonlama hamkorlikni yanada chuqurlashtirish masalalari muhokama qilindi.
Muhammad bin Rashid Al Maktum davlatimiz rahbarining Jahon hukumati sammitidagi ishtirokini mamnuniyat bilan ta’kidlab, uning BAAga tashrifi va erishilgan kelishuvlar mamlakatlar o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni yanada mustahkamlashga yangi sur’at bag‘ishlashiga ishonch bildirdi.
S.Japarov, o‘z navbatida, Qirg‘iziston va BAA o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlik faollashganini mamnuniyat bilan qayd etib, 2013-yildan buyon Dubay shahrida o‘tkazib kelinayotgan Jahon hukumati sammiti amaliy manfaatdor masalalarni muhokama qilish uchun samarali maydonga aylanganini alohida ta’kidladi. dunyo mamlakatlariga.
Uchrashuv yakunida Prezident Sadir Japarov Muhammad bin Rashid Al Maktumni Qirg‘izistonga rasmiy tashrif bilan kelishni taklif qildi.