Prezident Sadir Japarov To‘n va Qo‘chqor tumanlari aholisi bilan uchrashdi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov 19 fevral kuni Baliqchi shahrida Issiqko‘l viloyatining To‘n tumani va Norin viloyatining Qo‘chqor tumanlari faollari va mahalliy hokimiyat vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda davlatimiz rahbari mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy o‘zgarishlar, kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan investitsiya loyihalari haqida gapirdi.
Shaharga tutash Qizil Ompol konini oʻzlashtirish rejasi ham muhokama qilindi. Aholiga dolzarb ma’lumotlar berildi, ularni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar va davlat rahbari tomonidan javob qaytarildi.
Yig‘ilishda fuqarolarni uy-joy bilan ta’minlash davlat dasturi, korrupsiyaga qarshi kurashish, jamoat transportini rivojlantirish, shifokor va o‘qituvchilarning nafaqa va maoshlarini oshirish, shuningdek, qurilish kabi o‘zlarini qiziqtirgan ijtimoiy masalalarga to‘xtalib o‘tildi. infratuzilma ob'ektlari.

President Sadyr Japarov meets with residents of Ton and Kochkor districts
On 19 February, President of the Kyrgyz Republic Sadyr Japarov met with activists and representatives of local authorities of Ton district of Issyk-Kul oblast and Kochkor district of Naryn oblast in the city of Balykchy.
During the meeting, the head of state spoke about socio-economic changes in the country and investment projects to be implemented in the future.
The plan to develop the Kyzyl Ompol deposit adjacent to the city was also discussed. Residents were provided with up-to-date information and their questions were answered by experts and the Head of State.
During the meeting, the participants touched upon social issues of interest to them, such as the state programme to provide citizens with housing, the fight against corruption, the development of public transport, increasing benefits and salaries for doctors and teachers, and the construction of infrastructure facilities.