Prezident Sadir Japarov To‘n va Qo‘chqor tumanlari aholisi bilan uchrashdi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov 19 fevral kuni Baliqchi shahrida Issiqko‘l viloyatining To‘n tumani va Norin viloyatining Qo‘chqor tumanlari faollari va mahalliy hokimiyat vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda davlatimiz rahbari mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy o‘zgarishlar, kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan investitsiya loyihalari haqida gapirdi.
Shaharga tutash Qizil Ompol konini oʻzlashtirish rejasi ham muhokama qilindi. Aholiga dolzarb ma’lumotlar berildi, ularni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar va davlat rahbari tomonidan javob qaytarildi.
Yig‘ilishda fuqarolarni uy-joy bilan ta’minlash davlat dasturi, korrupsiyaga qarshi kurashish, jamoat transportini rivojlantirish, shifokor va o‘qituvchilarning nafaqa va maoshlarini oshirish, shuningdek, qurilish kabi o‘zlarini qiziqtirgan ijtimoiy masalalarga to‘xtalib o‘tildi. infratuzilma ob'ektlari.

Президент Садыр Жапаров встретился с жителями Тонского и Кочкорского районов
Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров 19 февраля, в городе Балыкчы встретился с активом и представителями местной власти Тонского района Иссык-Кульской области и Кочкорского района Нарынской области.
В ходе встречи Глава государства рассказал о произошедших социально-экономических изменениях в стране, инвестиционных проектах, которые предстоит реализовать в будущем.
Был обсужден также план разработки прилегающего к городу месторождения «Кызыл Омпол». Жителям была предоставлена актуальная информация, на их вопросы ответили эксперты и Глава государства.
В ходе встречи участники затронули интересующие их социальные вопросы, такие как государственная программа обеспечения граждан жильем, борьба с коррупцией, развитие общественного транспорта, повышение пособий и зарплат врачей и учителей, а также строительство инфраструктурных объектов.