Turkmaniston rahbari agrosanoat kompleksidagi ishlarning borishiga bag‘ishlangan ishchi yig‘ilish o‘tkazdi
Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov mamlakat agrosanoat kompleksiga rahbarlik qiluvchi bosh vazir o‘rinbosari T.Atahalliev va viloyat hokimlari ishtirokida ishchi yig‘ilish o‘tkazdi.
Yig‘ilishda Axal, Bolqon, Mari, Lebap, Toshhovuz viloyatlari xiyakimlari mavsumiy qishloq xo‘jaligi ishlarining borishi to‘g‘risida ma’ruzalar tingladilar.
Bo‘lajak paxta ekish uchun g‘alla parvarishi va yerlarni tekislash ishlari davom etayotgani, qishloq xo‘jaligi texnikasi va urug‘lik materiallarini tayyorlash ishlari yakuniga yetkazilayotgani, kartoshka, piyoz va boshqa sabzavot ekinlarini ekishga tayyorgarlik ko‘rilayotgani, sug‘orish va sug‘orish ishlari olib borilayotgani ta’kidlandi. kollektor-drenaj tizimlari ham tozalanmoqda.
Turar-joy binolari, maktab va bolalar bog‘chalarida isitish tizimlarining uzluksiz ishlashini ta’minlash bo‘yicha ishlar amalga oshirilmoqda. Energetika, gaz va suv ta’minoti tizimlari ham ta’mirlanmoqda.

The head of Turkmenistan held a working meeting on the progress of work in the agro-industrial complex
President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov held a working meeting with the participation of Deputy Prime Minister T. Atakhallyev, who is in charge of the country's agro-industrial complex, and khakims of velayats.
During the meeting, the khakims of Akhal, Balkan, Mary, Lebap, Dashoguz provinces presented reports on the progress of seasonal agricultural works.
It was noted that wheat care and land planning for the upcoming sowing of cotton continues, preparation of agricultural machinery and seed material is being completed, preparation for planting potatoes, onions and other vegetables is being carried out, as well as cleaning of irrigation and collector-drainage systems.
Work is being done to ensure uninterrupted functioning of heating systems in residential buildings, schools and kindergartens. Energy, gas and water supply systems are also being repaired.