Prezident Milliy olimpiya qo‘mitasi prezidenti G.Golovkinni qabul qildi
Uchrashuvda K.-J. Tokayev Milliy olimpiya qo‘mitasining kelgusi faoliyatidagi qator ustuvor yo‘nalishlarga e’tibor qaratdi.
Prezident, avvalo, Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi doirasida ishonchli va samarali munosabatlarni mustahkamlash muhimligini ta’kidladi.
Davlat rahbari milliy terma jamoalar sportchilarini bo‘lajak XXXIII yozgi Olimpiya o‘yinlariga tayyorlash katta mas’uliyat yuklashini ta’kidladi. Davlat rahbari litsenziyalar sonini oshirish va Parijda muvaffaqiyatli ishlash imkonini beruvchi samarali tizim yaratishni muhim vazifa deb atadi.

Президент принял президента Национального олимпийского комитета Г. Головкина
В ходе встречи К.-Ж. Токаев обратил внимание на ряд приоритетов в предстоящей работе Национального олимпийского комитета.
Прежде всего, Президент подчеркнул важность укрепления доверительных и эффективных отношений в рамках Международного олимпийского комитета.
Глава государства отметил большую ответственность, связанную с подготовкой спортсменов национальных сборных к предстоящим XXXIII летним Олимпийским играм. Важной задачей Глава государства назвал создание эффективной системы, которая позволит увеличить количество лицензий и успешно выступить в Париже.