OTB 30 million dollarlik grant hisobidan Tojikistonda ona va bola salomatligini mustahkamlaydi
Osiyo Taraqqiyot Banki (OTB) Tojikistonning Ayniy, Dang‘ara, va Darvoz tumanlarida ona va bola salomatligini yaxshilash uchun 30 million dollar miqdorida grant ajratdi, yangi energiya tejamkor tug‘ruqxonalar qurish va tibbiyot xodimlarining malakasini oshirishni maqsad qilib qo‘yadi.
Osiyo taraqqiyot banki (OTB) Tojikistonning Ayniy, Dang‘ara va Darvoz tumanlarida ona va bola salomatligini muhofaza qilishni yaxshilash uchun 30 million dollar miqdorida grant ajratishni ma’qulladi.
Ushbu tashabbus iqlimga mos kasalxonalar quradi va tibbiyot xodimlarining malakasini oshiradi.
Loyiha energiya tejamkor funksiyalarga ega yangi tug‘ruqxonalar qurish va aktivlarni boshqarishning raqamli tizimini joriy etishni o‘z ichiga oladi.
Ushbu qo'llab-quvvatlash geografik va ijtimoiy-iqtisodiy nomutanosibliklarga yo'naltirilgan holda tibbiy xizmatdan foydalanish va sifatini yaxshilaydi.
Ushbu grant 32 million AQSh dollari miqdoridagi OTB tashabbusiga asoslanib, Tojikistonning 1998 yilda OTBga qoʻshilganidan beri sogʻliqni saqlash sohasidagi yutuqlarini mustahkamlaydi.