Toshkent shahrida Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi parlamentlari rahbarlarining uchinchi yig‘ilishi o‘tkaziladi.
Joriy yilning 15–17-dekabr kunlari Toshkent shahrida  Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi parlamentlari rahbarlarining uchinchi yig‘ilishi o‘tkaziladi. “Inson qadri, ijtimoiy adolat va atrof-muhitni muhofaza qilish yo‘lidagi hamkorlik” mavzusidagi uchinchi yig‘ilishning yalpi majlisi Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi yaqin istiqbolga mo‘ljallangan mintaqaviy hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlanadi.

В Ташкенте состоится третье заседание глав парламентов государств Центральной Азии и Республики Корея
15-17 декабря текущего года в Ташкенте состоится третье заседание глав парламентов государств Центральной Азии и Республики Корея.
Пленарное заседание третьего заседания на тему: «Сотрудничество во имя человеческого достоинства, социальной справедливости и защиты окружающей среды» посвящено приоритетам регионального сотрудничества между государствами Центральной Азии и Республикой Корея на ближайшую перспективу.