Toshkent shahrida Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi parlamentlari rahbarlarining uchinchi yig‘ilishi o‘tkaziladi.
Joriy yilning 15–17-dekabr kunlari Toshkent shahrida  Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi parlamentlari rahbarlarining uchinchi yig‘ilishi o‘tkaziladi. “Inson qadri, ijtimoiy adolat va atrof-muhitni muhofaza qilish yo‘lidagi hamkorlik” mavzusidagi uchinchi yig‘ilishning yalpi majlisi Markaziy Osiyo davlatlari va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi yaqin istiqbolga mo‘ljallangan mintaqaviy hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlanadi.

The third meeting of the heads of parliaments of the Central Asian states and the Republic of Korea will be held in Tashkent.
From December 15 to 17 of this year, Tashkent will host the third meeting of the heads of parliaments of the Central Asian states and the Republic of Korea. The plenary session of the third meeting, entitled “Cooperation for Human Dignity, Social Justice, and Environmental Protection,” will be devoted to the priorities of regional cooperation between the Central Asian states and the Republic of Korea in the near future.