Markaziy Osiyo xalqaro institutida Qozog‘iston Strategik Tadqiqotlar Instituti direktori Yerkin Tukumov bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Uchrashuv davomida yanada barqaror va farovon Markaziy Osiyo bo‘yicha umumiy ustuvorliklarimiz atroflicha muhokama qilindi.
"O‘zbekiston-Qozog‘iston munosabatlari mustahkam do‘stlik va uzoq yillik qardoshlik tarixiga asoslanadi. Bu Qozog‘iston yaqinda yakunlagan va O‘zbekiston o‘z zimmasiga olgan Markaziy Osiyo Davlat rahbarlarining maslahat uchrashuvlarida raislik davrida bir-birimizni qo‘llab-quvvatlaganimizda yaqqol namoyon bo‘ldi" - deydi direktor Javlon Vaxabov.

В Международном институте Центральной Азии состоялась встреча с директором Казахстанского института стратегических исследований Еркином Тукумовым
В ходе встречи были подробно обсуждены наши общие приоритеты для более стабильной и процветающей Центральной Азии.
«Узбекско-казахстанские отношения основаны на многолетней истории крепкой дружбы и братства. Это было наглядно продемонстрировано, когда мы поддерживали друг друга во время председательства на консультативных встречах глав государств Центральной Азии, которые недавно завершил Казахстан и которые принял Узбекистан. закончилось", - сказал директор Жавлон Вахабов.