Markaziy Osiyo xalqaro institutida Qozog‘iston Strategik Tadqiqotlar Instituti direktori Yerkin Tukumov bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Uchrashuv davomida yanada barqaror va farovon Markaziy Osiyo bo‘yicha umumiy ustuvorliklarimiz atroflicha muhokama qilindi.
"O‘zbekiston-Qozog‘iston munosabatlari mustahkam do‘stlik va uzoq yillik qardoshlik tarixiga asoslanadi. Bu Qozog‘iston yaqinda yakunlagan va O‘zbekiston o‘z zimmasiga olgan Markaziy Osiyo Davlat rahbarlarining maslahat uchrashuvlarida raislik davrida bir-birimizni qo‘llab-quvvatlaganimizda yaqqol namoyon bo‘ldi" - deydi direktor Javlon Vaxabov.

A meeting with Yerkin Tukumov, director of the Kazakhstan Institute of Strategic Studies, was held at the International Institute of Central Asia
During the meeting, our common priorities for a more stable and prosperous Central Asia were discussed in detail.
"Uzbekistan-Kazakhstan relations are based on a long history of strong friendship and fraternity. This was clearly demonstrated when we supported each other during the chairmanship of the consultative meetings of the heads of state of Central Asia, which Kazakhstan recently concluded and which Uzbekistan took over," said Director Javlon Vakhabov.