MOXI va Kyongxi universiteti kelajakdagi hamkorlik imkoniyatlarini o‘rganmoqda
Yaqinda Markaziy Osiyo Xalqaro Instituti (MOXI) direktori Kyongxi universiteti (Janubiy Koreya) prezidenti Jinsan Kim bilan uchrashdi. Suhbat davomida tomonlar ushbu yetakchi xususiy tadqiqot universitetining Markaziy Osiyolik talabalar va tadqiqotchilarga taqdim etishi mumkin bo‘lgan ta’lim imkoniyatlarini muhokama qildilar.
Kyongxi universiteti biznes, muhandislik, huquq va an’anaviy koreys tibbiyoti kabi sohalarni qamrab olgan 24 ta bakalavriat fakulteti va 13 ta magistraturani o‘z ichiga olgan keng ko‘lamli dasturlar bilan mashhur. Ushbu dasturlar ikki muassasa o‘rtasida hamkorlik va almashinuv uchun noyob imkoniyatlar ochadi.
MOXI direktori kelajakdagi hamkorlik salohiyatiga ishtiyoq bildirdi va prezident Kim hamda Kyongxi universiteti jamoasi bilan yaqin hamkorlikni intiqlik bilan kutishini aytib o'tdi. Tomonlar birgalikda o‘zaro o‘sishga hissa qo‘shadigan va ikkala tashkilot talabalari va olimlari uchun yangi imkoniyatlar ochadigan muhim akademik va tadqiqot tashabbuslarini ishlab chiqishni rejalashtirmoqdalar.

МИЦА и Университет Кёнхи исследуют возможности для будущего сотрудничества
Директор Международного Института Центральной Азии (МИЦА) недавно встретился с президентом Университета Кёнхи (Южная Корея) Ким Джинсаном . В ходе увлекательной беседы стороны обсудили образовательные возможности, которые этот ведущий частный исследовательский университет может предложить студентам и исследователям из Центральной Азии.
Университет Кёнхи славится широким спектром программ, включая 24 факультета бакалавриата и 13 магистратур, охватывающих такие области, как бизнес, инженерия, право и традиционная корейская медицина. Эти программы открывают уникальные возможности для сотрудничества и обмена между двумя учреждениями.
Директор МИЦА выразил энтузиазм по поводу потенциала для будущих партнерств и с нетерпением ждет тесного сотрудничества с президентом Кимом и командой Университета Кёнхи. Совместно они планируют разработать значимые академические и исследовательские инициативы, которые будут способствовать взаимному росту и открывать новые возможности для студентов и ученых обеих организаций.