O‘zbekiston Prezidenti davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonda bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarovning taklifiga binoan 26-27 yanvar kunlari davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonda bo‘ladi.
Ikki mamlakat yetakchilarining uchrashuvlari Bishkek shahrida bo‘lib o‘tadi.
Oliy darajadagi muzokaralar kun tartibidan O‘zbekiston-Qirg‘iziston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalarining keng doirasi o‘rin olgan.
O‘zaro savdoni ko‘paytirish, sanoat kooperatsiyasi dasturlarini qo‘llab-quvvatlash va mintaqaviy infratuzilma loyihalarini ilgari surishga alohida e’tibor qaratiladi.

Президент Узбекистана посетит Кыргызстан с государственным визитом
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26-27 января посетит Кыргызстан с государственным визитом по приглашению Президента Кыргызской Республики Садира Жапарова.
Встречи лидеров двух стран состоятся в Бишкеке.
В повестку переговоров на высоком уровне был включен широкий круг вопросов дальнейшего укрепления узбекско-киргизских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Особое внимание уделяется увеличению взаимной торговли, поддержке программ промышленного сотрудничества и продвижению региональных инфраструктурных проектов.