Turkmaniston va MDH hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildi
Turkmanistonning Rossiyadagi elchisi Esen Aydogdiyev MDH bosh kotibi Sergey Lebedev bilan uchrashuv o'tkazdi, unda tomonlar Turkmanistonning Hamdo'stlik doirasidagi integratsiya jarayonlarida ishtirok etish masalalarini muhokama qildilar.
Xususan, MDH Ijroiya qo'mitasining Moskva bo'limidagi uchrashuvda Turkmanistonning tashkilot bilan hamkorligini kengaytirish istiqbollari ko'rib chiqildi, shuningdek, joriy yil uchun qo'shma tadbirlar jadvali kelishib olindi.
O'zining neytral maqomini hisobga olgan holda, Turkmaniston MDHning assotsiatsiyalangan a'zosi bo'lib, Hamdo'stlik davlatlari bilan amaliy hamkorlikni kengaytirish va chuqurlashtirish bo'yicha muntazam tashabbuslar bilan shug'ullanadi.

Turkmenistan and CIS discuss expansion of co-operation
Turkmenistan's Ambassador to Russia Esen Aidogdiyev met with General Secretary of CIS Sergei Lebedev to discuss Turkmenistan's participation in the integration processes within the Commonwealth.
In particular, at the meeting at the Moscow office of the CIS Executive Committee, the prospects for expanding Turkmenistan's cooperation with the organisation were discussed, and a schedule of joint activities for the current year was agreed upon.
Given its neutral status, Turkmenistan is an associate member of the CIS and regularly takes initiatives to expand and deepen practical co-operation with the Commonwealth states.