Ishchi yig'ilishning asosiy mavzularidan biri mintaqani rivojlantirish, xususan, qishloq xo'jaligida ilg'or texnologiyalarni joriy etish, yerlarning melioratsiyasini yaxshilash, paxta va bug'doy hosildorligini oshirish masalalari bo'ldi.
Xalk maslaxati rahbari agrotexnik ishlarni amalga oshirish, paxta ishlab chiqarishni ko'paytirish, shuningdek, ishlab chiqarish va ijtimoiy maqsadlar uchun obyektlar qurilishi sifatini nazorat qilish bo'yicha tavsiyalar berdi.
Yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, Maxtumquli Fragining 300 yilligiga bag'ishlangan tadbirlar o'tkazish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.
Mariy viloyati rahbarlari turkman xalqining Milliy rahbariga qo'llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildirib, mintaqani yanada ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va aholining turmush darajasini oshirish uchun barcha sa'y-harakatlarini amalga oshirishlariga ishontirishdi.