U Karakoldagi MXDQ Issiqko'l boshqarmasi binosi milliy xavfsizlik, hududiy yaxlitlikni ta'minlash, millatlararo totuvlikni saqlash, jamiyatning siyosiy va ijtimoiy barqarorligini mustahkamlash bo'yicha faoliyatni yaxshilashga yordam berishiga ishonch bildirdi.
"MXDQ mintaqaviy boshqarmalari o' zlariga yuklangan vazifalarni tegishli darajada bajaradilar. Biroq, davlatning vazifasi nafaqat barcha mas'uliyatni kuch tuzilmalariga yuklash, balki ularga o'z vazifalarini aniq bajarishga yordam beradigan zarur shart-sharoitlarni yaratishdir. Xavfsizlik organlari biz uchun ishonchli yordamdir", dedi S. Japarov.
MXDQ Issiqko'l boshqarmasining moddiy-texnik bazasini yaxshilash va xodimlarning ishlashi uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish maqsadida umumiy maydoni 2000 kvadrat metrdan ortiq bo'lgan bino to'liq ta'mirlandi va qo'shimcha ravishda 544 kvadrat metr qurildi.
- Japarov davlat boshqaruvining barcha sohalarida xavfsizlikni mustahkamlash va qonuniylikni saqlash huquqni muhofaza qilish organlarining samarali faoliyatiga bog'liqligini ta'kidladi.