Prezident S.Japarov Issiqko'l viloyatida MXDQ boshqarmasining yangilangan binosini ochdi
Prezident S. Japarov 18 yanvar kuni Issiqko'l viloyatiga ish safari doirasida Milliy xavfsizlik davlat qo'mitasining yangilangan boshqaruv binosini ochishda ishtirok etdi.
U Karakoldagi MXDQ Issiqko'l boshqarmasi binosi milliy xavfsizlik, hududiy yaxlitlikni ta'minlash, millatlararo totuvlikni saqlash, jamiyatning siyosiy va ijtimoiy barqarorligini mustahkamlash bo'yicha faoliyatni yaxshilashga yordam berishiga ishonch bildirdi.
"MXDQ mintaqaviy boshqarmalari o' zlariga yuklangan vazifalarni tegishli darajada bajaradilar. Biroq, davlatning vazifasi nafaqat barcha mas'uliyatni kuch tuzilmalariga yuklash, balki ularga o'z vazifalarini aniq bajarishga yordam beradigan zarur shart-sharoitlarni yaratishdir. Xavfsizlik organlari biz uchun ishonchli yordamdir", dedi S. Japarov.
MXDQ Issiqko'l boshqarmasining moddiy-texnik bazasini yaxshilash va xodimlarning ishlashi uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish maqsadida umumiy maydoni 2000 kvadrat metrdan ortiq bo'lgan bino to'liq ta'mirlandi va qo'shimcha ravishda 544 kvadrat metr qurildi.
1. Japarov davlat boshqaruvining barcha sohalarida xavfsizlikni mustahkamlash va qonuniylikni saqlash huquqni muhofaza qilish organlarining samarali faoliyatiga bog'liqligini ta'kidladi.

Президент C.Жапаров открыл обновлённое здание управления ГКНБ в Иссык-Кульской области
Президент С.Жапаров 18 января в рамках рабочей поездки в Иссык-Кульскую область принял участие в открытии обновлённого здания Управления Государственного комитета национальной безопасности.
Он выразил уверенность, что здание Иссык-Кульского управления ГКНБ в Караколе будет способствовать улучшению деятельности по обеспечению национальной безопасности, территориальной целостности, сохранению межнационального согласия, укреплению политической и социальной стабильности общества.
«Региональные управления ГКНБ на должном уровне выполняют возложенные на них задачи. Однако задача государства не только возложить всю ответственность на силовые структуры, но и создать необходимые условия, которые помогут им чётко выполнять свои обязанности. Органы безопасности являются для нас надежной опорой», - сказал С. Жапаров.
В целях улучшения материально-технической базы Иссык-Кульского управления ГКНБ и создания необходимых условий для работы сотрудников полностью отремонтировано здание общей площадью более 2000 квадратных метров и дополнительно построено 544 квадратных метров.
С.Жапаров отметил, что от эффективной деятельности правоохранительных органов зависит укрепление безопасности и соблюдение законности во всех сферах государственного управления.