Qirg'iziston va Jahon banki energetika sohasida hamkorlik shartnomalarini imzoladilar
Vazirlar Mahkamasi raisi A. Japarov Jahon bankining Markaziy Osiyo bo'yicha mintaqaviy direktori T. Proskuryakova va jahon bankining Qirg'izistondagi vakolatxonasi rahbari Navid Hasan Naqvi bilan uchrashdi.
Tomonlar energetika va suv resurslari sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish, shuningdek, Jahon banki guruhi ijrochi direktorlarining Qirg'izistonga bo'lajak tashrifi masalalarini muhokama qildilar.
Qirg'iziston va Jahon banki guruhi o'rtasidagi muzokaralar yakunlari bo'yicha "Jahon banki guruhining Qirg'iziston Respublikasidagi vakolatxonalarini tashkil etish va ularning faoliyati to'g'risida" va "kr — 1-bosqich qayta tiklanadigan energetikani rivojlantirish loyihasi to'g'risida"bitimlar imzolandi.

Kyrgyzstan and the World Bank signed agreements on cooperation in the energy sector
Chairman of the Cabinet of Ministers Mr. A. Japarov met with the World Bank's Regional Director for Central Asia Mr. T. Proskuryakova and the Head of the World Bank Office in Kyrgyzstan Mr. Navid Hassan Naqvi.
The parties discussed the development of cooperation in the field of energy and water resources, as well as the upcoming visit of the Executive Directors of the World Bank Group to Kyrgyzstan.
As a result of negotiations between Kyrgyzstan and the World Bank Group, the agreements "On Establishment and Activities of the World Bank Group Representative Offices in the Kyrgyz Republic" and "On the KR Renewable Energy Development Project - Phase 1" were signed.