S.Japarov Abu-Dabi taraqqiyot jamg‘armasi bosh direktori bilan uchrashdi
12 fevral kuni Qirg‘iziston prezidenti Sadir Japarov Abu-Dabi taraqqiyot jamg‘armasi bosh direktori Muhammad Saif Al Suvaydiy bilan uchrashdi.
Yirik infratuzilma, sarmoyaviy va ijtimoiy loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikni yanada chuqurlashtirish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Davlat rahbari Qirgʻiziston va Abu-Dabi taraqqiyot jamgʻarmasi oʻrtasidagi oʻzaro hamkorlik izchil davom etayotganini taʼkidlab, ikki davlat prezidentlari oʻrtasidagi muzokaralar yakunlari boʻyicha tashkil etilgan qoʻshma xolding kompaniyasi tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarni tezroq ishga tushirishdan manfaatdorligini bildirdi.
O‘z navbatida, Muhammad Saif Al Suvaydiy jamg‘arma faoliyatini qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorlik bildirib, rejalarga erishish uchun barcha sa’y-harakatlarni amalga oshirish niyatida ekanligini ma’lum qildi hamda Qirg‘iziston bilan o‘zaro manfaatli hamkorlik salohiyati erishilgan kelishuvlardan ancha yuqori ekanligini qo‘shimcha qildi.
Uchrashuv so‘ngida Sadir Japarov o‘zaro manfaatli masalalar bo‘yicha ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirishni taklif qildi.