S.Berdimuhamedov Turkmaniston diplomatik xodimlarini kasb bayrami bilan tabrikladi.
Prezident taʼkidlaganidek, mamlakatimiz diplomatik xizmati tinchlik va xavfsizlikni taʼminlash, davlatning ichki rivojlanishi uchun qulay shart-sharoitlarni rivojlantirish, doʻstlik va yaxshi qoʻshnichilik muhitini saqlash, davlatlararo sheriklikni rivojlantirish boʻyicha strategik vazifalarni bajarishga chaqirilgan.
So‘nggi yillarda Turkmaniston jahon miqyosidagi diplomatik ishtirokini kengaytirmoqda, Tashqi ishlar vazirligi xodimlarini o‘qitish va qayta tayyorlash, elchixonalar, konsullik va vakolatxonalar sonini ko‘paytirmoqda.
Tabrik so‘nggida S.Berdimuhamedov diplomatik xizmat faoliyati uchun minnatdorlik bildirib, xodimlarga sog‘lik, farovonlik va yangi kasbiy muvaffaqiyatlar tiladi.

Президент Туркменистана поздравил дипломатических работников страны
По словам Президента, дипломатическая служба страны призвана выполнять стратегические функции по обеспечению мира и безопасности, выработке благоприятных условий для внутреннего развития государства, поддержания атмосферы дружбы и добрососедства, развития межгосударственного партнёрства.
В последние годы Туркменистан расширяет дипломатическое участие на мировой арене, осуществляет подготовку и переподготовку сотрудников МИД, увеличивает количество посольств, консульств и представительств.
В завершении поздравительного послания C. Бердымухамедов выразил признательность за работу дипломатической службы, пожелал сотрудникам здоровья, благополучия и новых профессиональных успехов.