S.Berdimuhamedov Turkmaniston diplomatik xodimlarini kasb bayrami bilan tabrikladi.
Prezident taʼkidlaganidek, mamlakatimiz diplomatik xizmati tinchlik va xavfsizlikni taʼminlash, davlatning ichki rivojlanishi uchun qulay shart-sharoitlarni rivojlantirish, doʻstlik va yaxshi qoʻshnichilik muhitini saqlash, davlatlararo sheriklikni rivojlantirish boʻyicha strategik vazifalarni bajarishga chaqirilgan.
So‘nggi yillarda Turkmaniston jahon miqyosidagi diplomatik ishtirokini kengaytirmoqda, Tashqi ishlar vazirligi xodimlarini o‘qitish va qayta tayyorlash, elchixonalar, konsullik va vakolatxonalar sonini ko‘paytirmoqda.
Tabrik so‘nggida S.Berdimuhamedov diplomatik xizmat faoliyati uchun minnatdorlik bildirib, xodimlarga sog‘lik, farovonlik va yangi kasbiy muvaffaqiyatlar tiladi.

President of Turkmenistan congratulates the staff of the diplomatic corps of Turkmenistan
The President has called upon the country's diplomatic service to perform strategic functions that ensure peace and security, develop favourable conditions for the state's internal development, maintain an atmosphere of friendship and good-neighbourliness, and develop interstate partnerships.
In recent years, Turkmenistan has been increasing its diplomatic presence on the world stage by training and retraining Foreign Ministry staff, and expanding the number of embassies, consulates, and representative offices.
At the end of the congratulatory message, S. Berdimuhamedov expressed his gratitude for the work of the diplomatic service. He also wished the staff good health, prosperity, and continued professional success.