Qamchibek Tashiev FIFA vakillari bilan uchrashdi
Qirg‘iziston futbol ittifoqi prezidenti va vitse-prezidenti Kamchibek Tashiev va Nurdin Bukuev bugun Xalqaro futbol uyushmasi (FIFA) vakillari bilan uchrashdi.
FIFA tomonidan yig'ilishda FIFA mintaqaviy assotsiatsiyasini rivojlantirish bo'yicha menejeri Andrey Vashkevich va FIFA boshqaruv xizmati katta menejeri Ahmad Xarraz ishtirok etdi.
Ular KFU prezidenti va vitse-prezidentini saylanganlari hamda Qirg‘iziston futbol ittifoqi Ustavining barcha me’yorlariga muvofiq o‘tkazilgan navbatdan tashqari kongressning muvaffaqiyatli o‘tgani bilan tabrikladilar.
Tomonlar mamlakatimizda futbolni rivojlantirish borasida fikr almashdilar. Bundan tashqari, KFU rahbarlari tashkilot faoliyati davomida ko'rsatilayotgan har tomonlama ko'mak uchun FIFAga minnatdorchilik bildirdi.
Navbatdan tashqari qurultoy bugun Bishkekda bo‘lib o‘tdi. Kongressning barcha delegatlari bir ovozdan FSCning yangi rahbari uchun ovoz berishdi, shuningdek, ular bir ovozdan FSC ijroiya qo'mitasining yangi tarkibini sayladilar.
Nurdin Bukuev birinchi vitse-prezident bo'ldi. Ilgari u FSC Bosh kotibi lavozimida ishlagan. Vitse-prezidentlar Kanatbek Abdiqodirov va Oqilbek Mamatov o‘z lavozimlarini saqlab qoldi. Shuningdek, “Ilbirs” FK vakili D.B. vitse-prezident bo'ldi. Eralxonov.

Камчыбек Ташиев встретился с представителями FIFA
Президент и вице-президент Кыргызского футбольного союза, Камчыбек Ташиев и Нурдин Букуев, сегодня встретились с представителями Международной футбольной ассоциации (FIFA).
От FIFA во встрече участвовали менеджер по развитию региональных ассоциаций ФИФА Андрей Вашкевич и старший менеджер службы управления FIFA Ахмед Харраз.
Они поздравили президента и вице-президента КФС с их избранием и успешным проведением внеочередного конгресса, который прошел в соответствии со всеми нормами Устава Кыргызского футбольного союза.
Стороны обменялись мнениями по вопросам развития футбола в стране. Помимо этого, руководители КФС поблагодарили FIFA за их всестороннюю поддержку, оказываемую на протяжении всей деятельности организации.
Внеочередной конгресс состоялся сегодня в Бишкеке. За нового главу КФС проголосовали единогласно все делегаты конгресса, также единогласно избрали новый состав исполнительного комитета КФС.
Первым вице-президентом стал Нурдин Букуев. Ранее он занимал пост генсека КФС. Вице-президенты Канатбек Абдыкадыров и Акылбек Маматов сохранили свои должности. Также вице-президентом стал представитель ФК «Илбирс» Д.Б. Ералханов.