Prezident Sadir Japarov Tatariston davlat mukofoti – “Duslik” ordeni bilan taqdirlandi
Rossiya Federatsiyasiga (Qozon) amaliy tashrifi doirasida Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti S.Japarov “Duslik” ordeni bilan taqdirlandi.
Tatariston Respublikasi rahbari Rustam Minnixanov Sadir Japarovni Tatariston Respublikasining xalqaro nufuzini mustahkamlash, Tatariston Respublikasi bilan xorijiy davlatlar, boshqa taʼsis subʼyektlari oʻrtasidagi doʻstlik va hamkorlikni mustahkamlashdagi alohida xizmatlari uchun “Duslik” ordeni bilan taqdirladi. Rossiya Federatsiyasi, iqtisodiy, savdo, ilmiy-texnikaviy, ijtimoiy, madaniy aloqalar va ishlab chiqarish salohiyatini rivojlantirishga qo'shgan muhim hissasi, Tatariston Respublikasining gullab-yashnashiga hissa qo'shadigan samarali investitsiyalar, xayriya va jamoat faoliyati uchun.
Prezident Sadir Japarov, o‘z navbatida, Rustam Minnixonovga minnatdorlik bildirib, “Duslik” ordeni bilan taqdirlanganligini Qirg‘iziston Respublikasiga ko‘rsatilayotgan yuksak hurmat belgisi, deb bilishini ta’kidladi. “Ushbu yuksak mukofot Qirg‘iziston, Tatariston va Rossiya Federatsiyasi o‘rtasidagi buzilmas do‘stlikning yana bir ramzi bo‘lsin, – dedi Sadir Japarov.

President Sadyr Japarov was awarded the Order "Duslyk" - a state honour of Tatarstan
President of the Kyrgyz Republic S. Japarov was awarded the Order "Duslyk" during his working visit to the Russian Federation (Kazan).
The Head of the Republic of Tatarstan Rustam Minnikhanov Presented Sadyr Japarov with the Order "Duslyk" for his special merits in strengthening the international prestige of the Republic of Tatarstan, friendship and cooperation between the Republic of Tatarstan and foreign countries, other subjects of the Russian Federation, for his significant contribution to the development of economic, trade, scientific, technical, social, cultural relations and industrial potential, effective investment, charitable and public activities contributing to the prosperity of the Republic of Tatarstan.
President Sadyr Japarov in turn thanked Rustam Minnikhanov and noted that he considers the Order "Duslyk" as a sign of high respect for the Kyrgyz Republic. "Let this high award become another symbol of unbreakable friendship between Kyrgyzstan, Tatarstan and the Russian Federation" - said Sadyr Japarov.