Prezident Sadir Japarov Tatariston davlat mukofoti – “Duslik” ordeni bilan taqdirlandi
Rossiya Federatsiyasiga (Qozon) amaliy tashrifi doirasida Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti S.Japarov “Duslik” ordeni bilan taqdirlandi.
Tatariston Respublikasi rahbari Rustam Minnixanov Sadir Japarovni Tatariston Respublikasining xalqaro nufuzini mustahkamlash, Tatariston Respublikasi bilan xorijiy davlatlar, boshqa taʼsis subʼyektlari oʻrtasidagi doʻstlik va hamkorlikni mustahkamlashdagi alohida xizmatlari uchun “Duslik” ordeni bilan taqdirladi. Rossiya Federatsiyasi, iqtisodiy, savdo, ilmiy-texnikaviy, ijtimoiy, madaniy aloqalar va ishlab chiqarish salohiyatini rivojlantirishga qo'shgan muhim hissasi, Tatariston Respublikasining gullab-yashnashiga hissa qo'shadigan samarali investitsiyalar, xayriya va jamoat faoliyati uchun.
Prezident Sadir Japarov, o‘z navbatida, Rustam Minnixonovga minnatdorlik bildirib, “Duslik” ordeni bilan taqdirlanganligini Qirg‘iziston Respublikasiga ko‘rsatilayotgan yuksak hurmat belgisi, deb bilishini ta’kidladi. “Ushbu yuksak mukofot Qirg‘iziston, Tatariston va Rossiya Federatsiyasi o‘rtasidagi buzilmas do‘stlikning yana bir ramzi bo‘lsin, – dedi Sadir Japarov.

Президент Садыр Жапаров награжден орденом «Дуслык» - государственной наградой Татарстана
Президент Кыргызской Республики С.Жапаров в рамках рабочего визита в Российскую Федерацию (г. Казань) награжден орденом «Дуслык».
Глава Республики Татарстан Рустам Минниханов вручил Садыру Жапарову орден «Дуслык» за особые заслуги в укреплении международного авторитета Республики Татарстан, дружбы и сотрудничества между Республикой Татарстан и иностранными государствами, другими субъектами Российской Федерации, за значительный вклад в развитие экономических, торговых, научных, технических, социальных, культурных связей и промышленного потенциала, эффективной инвестиционной, благотворительной и общественной деятельности, способствующих процветанию Республики Татарстан.
Президент Садыр Жапаров в свою очередь поблагодарил Рустама Минниханова и отметил, что рассматривает орден «Дуслык» как знак высокого уважения к Кыргызской Республике. «Пусть эта высокая награда станет еще одним символом нерушимой дружбы между Кыргызстаном, Татарстаном и Российской федерацией» - сказал Садыр Жапаров.