Uchrashuvda Imnadze viloyat markazining 2023-yildagi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berib, 2024-yilga mo‘ljallangan chora-tadbirlar rejalari va tashabbuslari bilan o‘rtoqlashar ekan, mintaqaviy markaz faoliyati mintaqa davlatlari o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qilishini yana bir bor ta’kidladi.
Tomonlar mintaqaviy markaz va Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasidagi terrorizmga qarshi kurashish va narkotik moddalarning noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish sohasidagi hamkorlik masalalarini hamda Afg‘onistondagi vaziyatni muhokama qildilar.
Isaev UNRCCA rahbariga Mintaqaviy markazning faol faoliyati uchun minnatdorlik bildirdi va Qirgʻiziston Respublikasi BMT bilan erishilgan hamkorlik darajasini yuqori baholashini va BMTXQK bilan oʻz mandati doirasida oʻz vakolati doirasida bundan keyin ham har tomonlama hamkorlikni davom ettirishga tayyorligini taʼkidladi. profilaktika tadbirlari va Markaziy Osiyo mamlakatlariga tahdidlar va xavfsizlik tahdidlariga samarali javob berishda yordam berish.