Tadbirda OXMM gubernatori R.Bekturov, OXMM Xalqaro arbitraj markazi raisi T.Krummel, AIFC sudining registratori va Xalqaro arbitraj markazi apparat rahbari K.Kembell-Xolt ishtirok etdi.
Qozog‘iston rahbari ushbu institutning tijorat nizolarini hal etishdagi muhim rolini qayd etdi.
“Ostona xalqaro moliya markazi sarmoyadorlar ishongan muhim platformadir. Bu borada mustaqil sud tizimiga ega va xalqaro standartlarga mos keladigan OXMM sudi muhim rol o'ynaydi. Hurmatli lord Bernett, sizni ushbu mas’uliyatli lavozimga tayinlanganingiz bilan tabriklayman”, - dedi K.-J.Tokayev.
Qozog‘iston Prezidenti, shuningdek, sudning sobiq prezidenti lord J. Mansga o‘z vazifalarini sidqidildan bajarib, AIFC sudida ko‘rilgan har bir ish bo‘yicha adolat va adolatni ta’minlash borasidagi sa’y-harakatlari uchun minnatdorlik bildirdi.
K.-J.Tokayev, shuningdek, nizolarni hal etish sohasida xalqaro huquqning ilg‘or tajribasini joriy etish, shuningdek, zamonaviy texnologiyalar, jumladan, sun’iy intellektdan faol foydalanish muhimligini ta’kidladi.