Qozog‘iston va Ozarbayjon prezidentlari Fizulini rivojlantirishning bosh rejasi bilan tanishdi
Ozarbayjon Respublikasiga davlat tashrifi doirasida Qosim-Jomart Tokayev Ilhom Aliyev bilan birgalikda vayron bo‘lgan joylarni ko‘zdan kechirdi va Fuzuli shahrini rivojlantirishning bosh rejasi bilan tanishdi.
kechirdi va Fuzuli shahrini rivojlantirishning bosh rejasi bilan tanishdi.
Davlat rahbarlariga shahar va uning atrofidagi hududlarni tiklash bo‘yicha ko‘rilayotgan chora-tadbirlar haqida ma’lumot berildi. Prezidentlarga aholi punktining yangi qiyofasi, bo‘lajak ma’muriy markaz, shahar bog‘i va boshqa muhim obyektlarning eskizlari va loyihalari taqdim etildi.
Qozog‘iston va Ozarbayjon rahbarlariga ma’lum qilinishicha, ayni paytda bu yerda keng ko‘lamli qurilish-ta’mirlash ishlari olib borilmoqda. 2023-yil may oyida shahar ichidagi yo‘llar tarmog‘i hamda suv ta’minoti, kanalizatsiya va yomg‘ir suvlarini boshqarish tizimlariga poydevor qo‘yildi. “Fuzuli” raqamli podstansiyasi va boshqaruv markazining ochilishi ham bo‘lib o‘tdi.
Shu bilan birga, ma'muriy binolar, kommunal binolar va turar-joy binolari qurilishi boshlandi. Ayni paytda Fuzuli shahrida 38 ko‘p qavatli uy bunyod etilmoqda.