Qirg'iziston Prezidenti strategik muzokaralar va Qo'shma loyihalar uchun O'zbekistonga tashrif buyuradi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qirg'iziston prezidenti Sadir Japarov 18-19 iyul kunlari O'zbekistonga tashrif buyuradi.
Prezident Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qirg'iziston prezidenti Sadir Japarov 18-19 iyul kunlari O'zbekistonga tashrif buyuradi. Oliy darajadagi muzokaralar O'zbekiston va Qirg'iziston o'rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklikni chuqurlashtirish, jumladan, savdo hajmini oshirish, biznes va mintaqaviy hamkorlikni mustahkamlash, qo'shma iqtisodiy loyihalarni ilgari surishga qaratiladi. Shuningdek, asosiy mavzular transport va tranzit sohasidagi imkoniyatlarni kengaytirishga qaratilgan.
Tashrif ikki mamlakat o'rtasidagi madaniy-gumanitar almashinuvni rivojlantirishga qaratilgan. Prezidentlar bir nechta qo'shma loyihalarni boshlashadi va ikki tomonlama shartnomalar imzolaydilar. Bir vaqtning o'zida biznes-forum, rektorlar forumi va O'zbekistonda Qirg'iziston madaniyati kunlari bo'lib o'tadi.