Qozog‘iston Prezidenti Qirg‘izistonga rasmiy tashrif buyuradi
Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev 21-avgust kuni Qirg‘iziston Respublikasiga rasmiy tashrif bilan keladi.
Tashrif doirasida ikki mamlakat rahbarlari tor doiradagi muzokaralar va Oliy Davlatlararo Kengashning yettinchi yig‘ilishini o‘tkazadilar. Tomonlar ikki tomonlama hamkorlikning asosiy yo‘nalishlari va qirg‘iz-qozoq munosabatlarini yanada rivojlantirish istiqbollarini muhokama qiladilar.
Dasturga muvofiq, «Do‘stlikning oltin ko‘prigi» monumentini ochish marosimi, Qozog‘iston Bosh konsulligining O‘sh shahrida ochilishi, L.N. Gumilyov nomidagi Yevroosiyo milliy universitetining filialini ochish, Qirg‘izistonda Qozog‘iston kino kunlari hamda Bishkek shahrida uchinchi qirg‘iz-qozoq Yoshlar forumi tashkil etilishi rejalashtirilgan.

President of Kazakhstan to pay an official visit to Kyrgyzstan
On August 21, President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev will arrive in the Kyrgyz Republic on an official visit.
The visit’s agenda includes bilateral talks between the two heads of state in a restricted format, as well as the 7th session of the Supreme Interstate Council. The leaders will discuss key aspects of bilateral cooperation and prospects for strengthening Kyrgyz-Kazakh relations.
The program also features the official opening ceremony of the “Golden Bridge of Friendship” monument in Yntymak Park, the inauguration of Kazakhstan’s Consulate General in Osh, the launch of a branch of L.N. Gumilyov Eurasian National University in Osh, as well as the Days of Kazakh Cinema and the third Kyrgyz-Kazakh Youth Forum in Bishkek.