Qozog‘iston Prezidenti Qirg‘izistonga rasmiy tashrif buyuradi
Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev 21-avgust kuni Qirg‘iziston Respublikasiga rasmiy tashrif bilan keladi.
Tashrif doirasida ikki mamlakat rahbarlari tor doiradagi muzokaralar va Oliy Davlatlararo Kengashning yettinchi yig‘ilishini o‘tkazadilar. Tomonlar ikki tomonlama hamkorlikning asosiy yo‘nalishlari va qirg‘iz-qozoq munosabatlarini yanada rivojlantirish istiqbollarini muhokama qiladilar.
Dasturga muvofiq, «Do‘stlikning oltin ko‘prigi» monumentini ochish marosimi, Qozog‘iston Bosh konsulligining O‘sh shahrida ochilishi, L.N. Gumilyov nomidagi Yevroosiyo milliy universitetining filialini ochish, Qirg‘izistonda Qozog‘iston kino kunlari hamda Bishkek shahrida uchinchi qirg‘iz-qozoq Yoshlar forumi tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Президент Казахстана посетит Кыргызстан с официальным визитом
Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев 21 августа прибудет в Кыргызскую Республику с официальным визитом.
В рамках визита состоятся переговоры лидеров двух государств в узком формате, а также седьмое заседание Высшего Межгосударственного совета. Стороны обсудят ключевые вопросы двустороннего взаимодействия и перспективы укрепления кыргызско-казахских отношений.
Программой визита также предусмотрены церемония открытия монумента «Золотой мост дружбы» в парке Ынтымак, открытие Генерального консульства Казахстана в городе Ош, филиала Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева, проведение Дней казахского кино, а также третьего кыргызско-казахского Молодежного форума в Бишкеке.