Bugun O'zbekiston Prezidenti O'zbekiston Prezidenti Turkman xalqining milliy yetakchisi va Qozog'istonning birinchi Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
29-dekabr kuni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev va Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedovning telefon orqali muloqoti bo'lib o'tdi.
Yetakchilar bir-birlarini yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami bilan samimiy tabriklab, ikki mamlakatning qardosh xalqlariga tinchlik, farovonlik va ravnaq tiladilar.
Tomonlar shuningdek mintaqaviy hamkorlikning asosiy masalalari ham muhokama qilib, kelgusi yilda bo'lajak uchrashuvlar rejasi ko'rib chiqdilar, xalqaro va mintaqaviy tadbirlarni birgalikda o'tkazishni davom ettirishga kelishib oldilar.
Mamlakatimiz yetakchisi va Qozog'istonning birinchi Prezidenti telefon orqali muloqotida tomonlar  yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan bir-birlarini samimiy qutlab, qardosh mamlakatlarimiz xalqlariga tinchlik, barqarorlik va ravnaq tilaklarini izhor etdilar.
O'zbekiston va Qozog'iston o'rtasidagi do'stlik, yaxshi qo'shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari yuksak darajaga chiqqani, shuningdek, ko'p qirrali hamkorlik barcha ustuvor sohalarda izchil rivojlanayotgani alohida mamnuniyat bilan qayd etildi.

Сегодня Президент Узбекистана провёл телефонные разговоры с Национальным лидером туркменского народа и первым Президентом Казахстана
29 декабря состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Национального лидера туркменского народа, Председателя Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.
Лидеры сердечно поздравили друг друга с наступающим Новым годом, искренне пожелав братским народам двух стран мира, благополучия и процветания.
Стороны также обсудили ключевые аспекты регионального взаимодействия и рассмотрели график встреч в предстоящем году, и достигли договорённости о продолжении совместного проведения международных и региональных мероприятий.
В телефонном разговоре между Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым стороны обменялись теплыми поздравлениями по случаю приближающегося Нового года, выразив наилучшие пожелания мира, стабильности и процветания народам двух братских государств.
С особым удовлетворением подчеркнут достигнутый высокий уровень отношений дружбы, добрососедства, стратегического партнерства и союзничества между Узбекистаном и Казахстаном, а также поступательное развитие многопланового сотрудничества во всех ключевых сферах взаимодействия.