Bugun O'zbekiston Prezidenti O'zbekiston Prezidenti Turkman xalqining milliy yetakchisi va Qozog'istonning birinchi Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
29-dekabr kuni O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev va Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedovning telefon orqali muloqoti bo'lib o'tdi.
Yetakchilar bir-birlarini yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami bilan samimiy tabriklab, ikki mamlakatning qardosh xalqlariga tinchlik, farovonlik va ravnaq tiladilar.
Tomonlar shuningdek mintaqaviy hamkorlikning asosiy masalalari ham muhokama qilib, kelgusi yilda bo'lajak uchrashuvlar rejasi ko'rib chiqdilar, xalqaro va mintaqaviy tadbirlarni birgalikda o'tkazishni davom ettirishga kelishib oldilar.
Mamlakatimiz yetakchisi va Qozog'istonning birinchi Prezidenti telefon orqali muloqotida tomonlar  yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan bir-birlarini samimiy qutlab, qardosh mamlakatlarimiz xalqlariga tinchlik, barqarorlik va ravnaq tilaklarini izhor etdilar.
O'zbekiston va Qozog'iston o'rtasidagi do'stlik, yaxshi qo'shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari yuksak darajaga chiqqani, shuningdek, ko'p qirrali hamkorlik barcha ustuvor sohalarda izchil rivojlanayotgani alohida mamnuniyat bilan qayd etildi.

Today, the President of Uzbekistan held telephone conversations with the National Leader of the Turkmen people and the First President of Kazakhstan.
On 29 December, a telephone conversation was held between the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the National Leader of the Turkmen people and Chairman of the Halk Maslahaty of Turkmenistan, Gurbanguly Berdimuhamedov.
The leaders warmly exchanged heartfelt congratulations on the coming New Year and conveyed their sincere wishes of peace, prosperity, and well-being to the brotherly people of the two countries.
They also discussed key aspects of regional cooperation, reviewed the schedule of upcoming meetings for the year ahead, and agreed to continue jointly organizing international and regional events.
During a telephone conversation between the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, and the First President of the Republic of Kazakhstan, Nursultan Nazarbayev, the sides exchanged warm congratulations on the occasion of the upcoming New Year, expressing their best wishes of peace, stability, and prosperity to the peoples of the two brotherly states.
With particular satisfaction, the achieved high level of relations of friendship, good-neighborliness, strategic partnership, and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan was emphasized, as well as the progressive development of multifaceted cooperation in all key areas of cooperation.