Tojikiston Bosh vaziri Toshkent investitsiya forumida ishtirok etish uchun O‘zbekistonga tashrif buyurdi
Tojikiston Respublikasi Bosh vaziri Qohir Rasulzoda 5-yubiley Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etish uchun Toshkentga keldi.
Forum dasturi doirasida Q. Rasulzoda O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bilan uchrashdi. Tomonlar O‘zbekiston-Tojikiston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada mustahkamlashning dolzarb masalalarini, shuningdek, savdo-iqtisodiy, energetika, sanoat, qishloq va suv xo‘jaligi sohalaridagi hamkorlikni kengaytirish istiqbollarini muhokama qildilar.
Forum davomida Q. Rasulzoda yalpi majlisda nutq so‘zlab, barqaror o‘sishni ta’minlash uchun mintaqaviy iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish va investitsiyalarni jalb etish muhimligini ta’kidladi.

Премьер-министр Таджикистана посетил Ташкент для участия в юбилейном инвестиционном форуме
Премьер-министр Республики Таджикистан Кохир Расулзода прибыл в Ташкент для участия в V юбилейном Ташкентском международном инвестиционном форуме.
В рамках программы форума состоялась его встреча с Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым. Стороны обсудили актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-таджикских отношений дружбы, добрососедства и союзничества, а также перспективы расширения сотрудничества в торгово-экономической, энергетической, промышленной, сельскохозяйственной и водохозяйственной сферах.
В ходе форума Кохир Расулзода выступил на пленарном заседании, подчеркнув важность дальнейшего развития регионального экономического сотрудничества и привлечения инвестиций для обеспечения устойчивого роста.