Tojikiston Bosh vaziri Toshkent investitsiya forumida ishtirok etish uchun O‘zbekistonga tashrif buyurdi
Tojikiston Respublikasi Bosh vaziri Qohir Rasulzoda 5-yubiley Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etish uchun Toshkentga keldi.
Forum dasturi doirasida Q. Rasulzoda O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bilan uchrashdi. Tomonlar O‘zbekiston-Tojikiston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada mustahkamlashning dolzarb masalalarini, shuningdek, savdo-iqtisodiy, energetika, sanoat, qishloq va suv xo‘jaligi sohalaridagi hamkorlikni kengaytirish istiqbollarini muhokama qildilar.
Forum davomida Q. Rasulzoda yalpi majlisda nutq so‘zlab, barqaror o‘sishni ta’minlash uchun mintaqaviy iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish va investitsiyalarni jalb etish muhimligini ta’kidladi.

Prime Minister of Tajikistan Visits Tashkent to Participate in Anniversary Investment Forum
Prime Minister of the Republic of Tajikistan Kokhir Rasulzoda arrived in Tashkent to participate in the 5th Tashkent International Investment Forum.
As part of the forum's program, he met with President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev. The parties discussed key issues related to further strengthening the Uzbek-Tajik relationship of friendship, good-neighborliness, and alliance, as well as expanding cooperation in trade and economic development, energy, industry, agriculture, and water management.
During the forum, Prime Minister Rasulzoda addressed the plenary session, emphasizing the importance of enhancing regional economic cooperation and attracting investment to support sustainable growth and long-term development.