O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Sadir Japarovning taklifiga binoan 30-iyul – 1-avgust kunlari davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonda bo‘ladi.
Oliy darajadagi muzokaralar chog‘ida savdo, sanoat kooperatsiyasi, transport sohasidagi o‘zaro bog‘liqlik hamda madaniy-gumanitar almashinuvni rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqiladi. Sammit yakunlari bo‘yicha ikki tomonlama hujjatlar to‘plami imzolanishi rejalashtirilgan.
Tashrif doirasida mamlakatimiz Prezidenti Cho‘lpon-Ota shahrida bo‘lib o‘tadigan Markaziy Osiyo va Ozarbayjon davlat rahbarlarining norasmiy maslahat uchrashuvida ham ishtirok etadi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 30 июля – 1 августа пребудет в Кыргызстан с государственным визитом по приглашению Президента Садыра Жапарова.
В ходе переговоров на высшем уровне планируется рассмотреть вопросы развития торговли, промышленной кооперации, транспортной взаимосвязанности и культурно-гуманитарных обменов. По итогам саммита планируется подписание пакета двусторонних документов.
В рамках визита Президент нашей страны также примет участие в неформальной Консультативной встрече глав государств Центральной Азии и Азербайджана в Чолпон-Ата.