O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Sadir Japarovning taklifiga binoan 30-iyul – 1-avgust kunlari davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonda bo‘ladi.
Oliy darajadagi muzokaralar chog‘ida savdo, sanoat kooperatsiyasi, transport sohasidagi o‘zaro bog‘liqlik hamda madaniy-gumanitar almashinuvni rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqiladi. Sammit yakunlari bo‘yicha ikki tomonlama hujjatlar to‘plami imzolanishi rejalashtirilgan.
Tashrif doirasida mamlakatimiz Prezidenti Cho‘lpon-Ota shahrida bo‘lib o‘tadigan Markaziy Osiyo va Ozarbayjon davlat rahbarlarining norasmiy maslahat uchrashuvida ham ishtirok etadi.

On July 30 – August 1, President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev is paying a state visit to Kyrgyzstan at the invitation of President Sadyr Japarov.
The top-level talks are expected to address trade, industrial cooperation, transport connectivity, and cultural and humanitarian exchanges. A package of bilateral documents is expected to be signed at the conclusion of the summit.
As part of the visit, Uzbekistan's President will also take part in the informal Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia and Azerbaijan in Cholpon-Ata.