O‘zbekiston delegatsiyasi Berlinga tashrif buyurdi: ekspertlar uchrashuvlari va strategik muhokamalar
2024-yilning 2-4-sentabr kunlari Germaniya-O‘zbekiston biznes hamkorligi byurosi, ISRS, IMRS, IACIR va Markaziy Osiyo xalqaro instituti (IICA) rahbarlaridan iborat O‘zbekiston delegatsiyasi Berlinga tashrif buyurdi. Ishtirokchilar orasida IICA direktor o‘rinbosari Fayziev Sherzod Miraglamovich ham bor edi.
Tashrif doirasida Federal Prezident va Kansler idoralari, Tashqi ishlar, Atrof-muhitni muhofaza qilish, Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot vazirliklari, Germaniya Iqtisodiyotining Sharqiy qo‘mitasi, shuningdek, Konrad departamenti vakillari bilan bir qator ekspert uchrashuvlari va maslahatlashuvlari bo‘lib o‘tdi. Adenauer va Fridrix Ebert siyosiy fondlari va taniqli tahlil markazlari.
Muhokamalarda yashil rivojlanish, qayta tiklanadigan energiya, transport va logistika, sanoat kooperatsiyasi, texnologiyalar transferi, innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash, sog‘liqni saqlash, ta’lim va inson kapitalini rivojlantirish imkoniyatlari muhokama qilindi.