O‘zbekiston va KOICA rivojlanishni rag‘batlantirish maqsadida 300 million dollarlik memorandum imzoladi
O‘zbekiston Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi Koreya xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) bilan raqamlashtirish, ta’lim va iqlim tashabbuslarini ilgari surish maqsadida 300 million dollarlik o‘zaro anglashuv memorandumini imzoladi.
Bitim 29 ta asosiy loyihani o‘z ichiga olgan bo‘lib, ikki davlat o‘rtasidagi o‘sib borayotgan hamkorlikni aks ettiradi.
Hamkorlik allaqachon ta'lim, davlat boshqaruvi va raqamlashtirish sohasidagi 40 dan ortiq loyihalarni qo'llab-quvvatlagan, ularning umumiy qiymati 250 million dollardan oshadi. Kelgusi hamkorliklar mintaqaviy rivojlanish, infratuzilma hamda O‘zbekistonning eksport va sarmoyaviy siyosatini takomillashtirishga qaratilgan.

Uzbekistan and KOICA Sign $300mn MoU to Boost Development
Uzbekistan's Ministry of Investment, Industry, and Trade has signed a $300 million Memorandum of Understanding (MoU) with the Korea International Cooperation Agency (KOICA) to advance digitalization, education, and climate initiatives.
The agreement includes 29 key projects and reflects growing cooperation between the two nations.
The partnership has already supported over 40 projects in education, public administration, and digitalization, with a combined value exceeding $250 million. Future collaborations will focus on regional development, infrastructure, and enhancing Uzbekistan’s export and investment policies.